pasy mocujące

Obligatoryjne wyposażenie samochodu w naszej ojczyźnie

Wyposażenie pojazdu to czynnik, jaki ma nie tylko kluczowy wpływ na wygodę poruszania się po szosie, ale także na bezpieczeństwo pasażerów i kierowcy.
W związku z tym, każdy czterokołowiec zarejestrowany w naszej ojczyźnie musi posiadać obowiązkowe wyposażenie, jakie jest konieczne w wypadku wystąpienia nieprzewidzianych wypadków.
Read More »
transport międzynarodowy samolotami

Zalety i wady transportu drogą lotniczą, czemu powinno się wykorzystywać pomoc agencji celnych.

Transport lotniczy ma sporo zalet i jedną dużą wadę, to znaczy sporo kosztuje. I w praktyce ta cecha ma największy wpływ na to, że jego popularność w naszym kraju nie jest największa. Co prawda samoloty projektowane są na to, żeby przewozić duże ładunki, jednak odbiorcy z reguły wolą je transportować drogą morską. Co prawda będzie to znacznie dłużej trwało, jednak ceny są nieporównywalnie niższe, i o ile nie będzie konieczności szybkiego dostarczenia towarów do klienta, to jednak zamawiający wolą wszystko spakować do kontenera i załadować na statek.
Read More »
ciężarówka

Jakie są podstawowe obowiązki właściciela samochodu, żeby legalnie można nim było poruszać po drogach.

Jeżdżenie swoim autem po ulicach i drogach będzie się wiązać z szeregiem obowiązków. Po pierwsze niezbędne jest, żeby pojazd był w dobrym stanie technicznym, ma to znaczenie nie tylko dla komfortu w czasie jazdy, lecz również dla bezpieczeństwa kierowcy i innych uczestników ruchu. W szczególności istotne jest to przy takich podzespołach, jak światła czy hamulce, zaniedbania w tym obszarze mogą się skończyć bardzo poważnie.
Read More »