Jakie wybierać ogrodzenie? Które będzie najbardziej solidne? Z jakiego rodzaju materiałów powinno być zrobione najbardziej trwałe ogrodzenie?

Ogrodzenie cynkowanie galwanicznie oraz ogniowo posiadają inne właściwości, które biorą się z przebiegu różnych procesów technologicznych. Jakiego typu to procesy? Jak to trzeba rozumieć?

Minusem tej technologii są nadlewy oraz zgrubienia, które wynikają z błyskawicznego chłodzenia i zastygania cynku na powierzchni wyrobu. Są dostrzegalne pod warstwą farby. Takie wyrobu do ocynku ogniowego muszą mieć fachowe otwory technologiczne, są w stanie być one także “ukryte” w niewidocznych na początku miejscach. Galwanizacja wdraża do tego procesu nowatorskie możliwości.

cynkowanie ogrodzeń

Autor: Legi
Źródło: Legi
ocynk ogniowy odbywa się za pomocą zanurzenia w ciekłym cynku. Rezultatem tej kąpieli jest utworzenie grubej warstwy cynku jednocześnie z zewnątrz, ale również wewnątrz wyrobu. Wyrób ogniowo ocynkowany ma bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne.

Ogrodzenia ocynkowane galwanicznie odznaczają się faktycznie gładką jednolitą, ale także cienką powłoką cynkową. Taka powłoka, która jest naniesiona w ten sposób pozbawiona jest nadlewów oraz zgrubień, co powoduje, iż wyroby ocynkowane galwanicznie prezentują się rzeczywiście ładnie pod powłoką farby proszkowej. Taka warstwa jest bardziej cienka niż powłoka uzyskana poprzez cynkowane ogniowe, tak uzyskane zabezpieczenie antykorozyjne jest w mniejszym stopniu wytrzymałe. Innym negatywem tej metody jest efekt tak zwanej klatki Faradaya, jaki powoduje niedocynkowanie wyrobu w miejscach ciężkodostępnych.

Jeśli zaintrygował Cię nasz wpis, to chcemy skierować Twoja uwagę na to, że pod poniższym linkiem znajduje się na Ciebie interesujące zagadnienie (https://www.lisiekaty.pl/).

Jakiego rodzaju więc produkt będzie dla nas najlepszy? Być może te opisy jedynie informują, jak to wygląda, ale nie przekonują do żadnego z rozwiązań. Warto więc wiedzieć, iż korzystniejsze będzie cynkowanie ogniowe, a to z powodu bardziej przekonującej trwałości oraz odporności na korozję.

Jak wiadomo, ogrodzenie musi służyć na długie lata, musi być solidne, nie niszczyć się od jakichś szkodzeń i wpływu zewnętrznego. Oczywiście nie ma jednej rady dla każdego, identycznie występuje w tym przypadku, więc nie można z góry założyć, iż dane rozwiązanie będzie dla nas najbardziej odpowiednie. Musimy rozważyć to indywidualnie, sprawdzić wszystkie plusy i minusy, i wtedy podjąć ostateczną decyzję. Po tym już będzie wiadomo, jakiego rodzaju produkt jest dla nas najlepszy, w jaki faktycznie powinniśmy zainwestować.