Główne elementy z jakich się składa wyposażenie warsztatu ślusarskiego, rola dobrej jakości sprzętów i urządzeń.

Wyposażenie warsztatu ślusarskiego jest dość kosztowną sprawą, głównie z tego powodu, że trzeba sporo zainwestować w odpowiednie sprzęty i urządzenia. W żadnym razie nie warto kupować nic najtańszego, tu na pewno najlepszą opcją będzie zainwestowanie w sprzęty porządne i solidne. Wybór najtańszych urządzeń będzie tylko niepotrzebnym wydatkiem, bo przy intensywnym użytkowaniu szybko się one będą psuć, i w końcowym efekcie i tak trzeba będzie kupić jeszcze raz dobre.

Spawarka

Autor: Drew Stephens
Źródło: http://www.flickr.com
Tak więc dużo korzystniej zrobić to raz odpowiednio na początku, będzie i taniej i wygodniej dla samego właściciela i klientów warsztatu.

Jeżeli zamieszczone w tym artykule materiały przyciągają Twoje oko, to oprócz tego zerknij na informacje, które zobaczysz, gdy klikniesz ten link!

Jednym z głównych urządzeń, o jakich należy pomyśleć jest spawarka inwertorowa weldman (). Spawanie to podstawowa metoda łączenia ze sobą elementów metalowych, i bez takiego sprzętu chyba żaden ślusarski warsztat nie mógłby wykonywać wielu elementów, na które jest spore zapotrzebowanie, takich jak bramy, ogrodzenia albo metalowe konstrukcje.

Ponieważ spawarki w zakładach ślusarskich często będą pracować po kilka godzin dziennie, to muszą być rzeczywiście wysokiej jakości, tu sprzęty firmy Weldman doskonale sobie radzą i są godne polecenia. Ślusarski zakład na pewno się też nie obejdzie bez maszyn do cięcia elementów metalowych. Przydadzą się więc nożyce, przy pomocy jakich można będzie szybko ciąć pręty i druty, a do większych części wydajne globus piły. Często do cięcia używane są również szlifierki stołowe, po założeniu odpowiedniej tarczy bardzo dobrze sprawdzą się w tej roli.

Duże znaczenie w warsztatowych pracach mają również tokarki i frezarki, dzięki nim da się precyzyjnie i z dużą dokładnością zrobić nawet skomplikowane elementy. Na koniec należy jeszcze wyposażyć warsztat w niezbędne przenośne elektronarzędzia festool, na przykład szlifierki i wiertarki i będzie można startować z działalnością.

Na zakup podstawowego zestawu warsztatowych narzędzi trzeba będzie wydać co najmniej dwadzieścia tysięcy złotych, lecz jeżeli będzie się miało dobry, to posłuży on wiele lat.