Oświetlenie ledowe dla przemysłu – przelotna moda czy szansa na spore oszczędności. Krótkie omówienie

Gospodarni posiadacze prywatnych mieszkań świetnie wiedzą, jak oszczędzać. Skądinąd dziś tego rodzaju działania są bardzo łatwe w realizacji, nawet jeśli gospodarz kompletnie nie interesuje się nowościami technicznymi. Na ekonomicznych, a zarazem ekologicznych rozwiązaniach zależy również właścicielom fabryk, czyli szerzej wytwórcom, jak również przedsiębiorczym zarządcom niedużych lub dużych magazynów.

oświetlenie LED

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Jeśli wkręcenie żarówek ledowych przynosi rodzinnym gospodarstwom dosyć duże oszczędności, to zarządcy zakładów przemysłowych mogą zaoszczędzić o wiele więcej – zużycie prądu w fabrykach bywa przecież olbrzymie. Dobrą alternatywą dla tradycyjnych żarówek stały się więc LED-y. Oświetlenie przemysłowe (Dynamic – ekstrudery) powinno jednakże spełniać konkretne normy, a czasem potrzebne bywają również hermetyczne i porządne oprawy- sprawdzone oświetlenie przemysłowe. Wśród proponowanych wzorów lamp znajdują się funkcjonalne świetlówki, przydatne plafony i profesjonalne produkty, czyli na przykład reflektory. Aby oświetlenie przemysłowe doskonale służyło użytkownikom, to wszystkie jego części muszą zostać dopasowane zarówno do konkretnych wymagań dyrektorstwa, jak i faktycznych potrzeb zakładu.

Magazyny oczywiście nie są zwyczajnymi budynkami. Niekiedy mają formę prostopadłościanu, a innym razem pokaźnej kopuły, natomiast w ścianach zazwyczaj nie umieszcza się okien, stąd dobre oświetlenie magazynu to absolutnie podstawa. Bez wątpienia sprawdzą się tutaj LED-y, zarówno w postaci liniowych opraw, jak i sporych lamp wiszących. Choć na początku trzeba zainwestować w kupno drogich żarówek, jak również wymaganych akcesoriów, to w przyszłości takie koszty się zwracają. Dodatkowo w taki sposób określona firma promuje proekologiczne rozwiązania, a oświetlenie magazynu bywa równocześnie bardziej funkcjonalne- trilux.

Moda bywa jak kaprys, zatem jeśliby popularność oświetlenia LED miała jedynie taką podstawę, to prawdopodobnie LED-y za szybko zniknęłyby ze sprzedaży. Tymczasem jeśli w grę wchodzą duże oszczędności oraz możliwość czynnej ochrony przyrody, to ludzie biznesu nie muszą za długo się zastanawiać. Im szybciej wymieni się energochłonne żarówki, tym prędzej zaczyna się płacić niższe rachunki za prąd.