W jaki sposób ustawić regały w spożywczym sklepie?

W jaki sposób postawić meble w spożywczym sklepie? Rozstaw regałów sklepowych (z reguły metalowych w owej branży), lad oraz wejściowych bramek podyktowany jest praktycznym podejściem do zagadnienia zachowania klienta.
Osoba nabywająca, już od wejścia – przez system prowadzenia konsumenta (brama), zwracana jest w spodziewaną stronę.

pojazdu

Autor: michaelaw
Źródło: http://www.sxc.hu
Zaraz za strefą przejścia, postawione powinny być zakupowe kosze, które podpowiadają bieg ruchu. Zamysłem owego układu będzie „wymuszenie” na kliencie, aby ten odbył jak najdłuższą drogę zacząwszy od wejścia aż do kasy. Sprowokowany zatem zostaje, ruch konsumentów dookoła środkowego regału sklepowego. Regały metalowe sklepowe bywają najczęściej stosowane w tej branży.
Albowiem pieczywo jest produktem powszechnie oraz każdego dnia kupowanym, będzie aktywowało duży ruch w rejonie gdzie będzie wyeksponowane. Najbardziej odpowiednim punktem na świeże bułeczki jest więc okolica jak najbardziej oddalona od bramki (witryna internetowa poldannet). Dzięki takiemu zabiegowi wielu klientów, którzy mieli w planach nabycie wyłącznie pieczywa, przespaceruje niedaleko półek z innym towarem, a to podwyższy szansę na poważniejszy nabytek. Obok pieczywa przeważnie ustawia się chłodziarki oraz lady mięsnego stoiska – sprawdź jak pracuje Centima. Warto uzupełnić, iż pieczywo powinno zostać eksponowane przy użyciu drewnianego piekarniczego regału.

Dopasowywanie metalowych regałów sklepowych do pełnienia funkcji regałów piekarniczych jest coraz rzadziej stosowane. Jeśli idzie o regały sklepowe producent regałów metalowych na ogół posiada w swojej ofercie także wspomniane piekarnicze regały.