Sztuczne powierzchnie – perfekcyjne rozwiązanie dla parków czy placów rozrywek

W dzisiejszych czasach poczucie bezpieczeństwa jest jednym z ważniejszych aspektów życia, na jakie coraz więcej osób zwraca wielką uwagę. Jest to bez wątpienia pozytywne zjawisko i zwiększająca się świadomość osób w tym temacie to niezmiernie istotna rzecz.

Właściwie tą metamorfozę nastawienia zdołamy dostrzec na każdym kroku i niejednokrotnie tyczy się rzeczy, o których byśmy nie pomyśleli. Sporo przestrzeni publicznych konstruowana jest z myślą o satysfakcji ludzi.

droga

Autor: Jimmy Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Nie dziwuje w związku z tym fakt, że architekci biorą pod uwagę w tym aspekt bezpieczeństwa i troszczą się o to, aby stosowane budulce były należyte. Da się to znakomicie ujrzeć na przykładzie placów zabaw, które na przestrzeni lat niesłychanie się zmieniły. Inne rodzaje zabawek i szczególnie lepsza pokrywa to część tego, co potrafimy obserwować w tego typu miejscach.

Sztuczne nawierzchnie to bez wątpienia jedno z lepszych odkryć współczesnych czasów. Umożliwiają konstruowanie pociągających i bezpiecznych przestrzeni tam, gdzie kiedyś nie było to dopuszczalne. W większości miejsc stosowana jest nawierzchnia mineralna, jaka tworzy idealną opcję dla betonu lub asfaltu – mineralna.

Jaka jest jej kluczowa wartość? Jest wodoprzepuszczalna, co ma niesłychanie duże znaczenie dla przestrzeni zielonych. W tym wypadku jest to główna cecha, jaka na pewno przeważa nad pokrywami betonowymi. W skład wchodzi w znaczącej mierze klej poliuretanowy, dzięki któremu nawierzchnia nabiera elastyczności. Co ciekawe, stanowi on również składnik nawierzchni sportowych, które stanowią podłoże boisk czy też właśnie placów zabaw (interchemol.com.pl/produkty/kleje-poliuretanowe).

Dobrze sprawdza się dodatkowo klej – kleje żywiczne d4, który jednakowo jest wykorzystywany w przypadku miękkich powierzchni (interchemol.com.pl/produkty/kleje-poliuretanowe/kleje-do-drewna/chemolan-b4m). Śmiało można stwierdzić, że w przypadku praktykowania sportu niezmiernie dobrze wpływa to na bezpieczeństwo, tak samo jak w przypadku spacerów czy też wycieczek rowerowych. Upadki są zdecydowanie mniej bolesne.

Większość miejsc użytku powszechnego użytkuje z udogodnień, które oferują nowoczesne rozwiązania. Jest to niezaprzeczalnie dobry znak, że technologia pomaga w życiu.