Zamierzasz zorganizować jakąś znaczniejszą imprezę? Żeby uprościć kontrolę dostępu, zamontuj specjalne bramki

Imprezy masowe szczycą się coraz większym uznaniem, ludzie chętnie na nie chodzą, ponieważ znakomicie się na nich bawią. Podobne imprezy łączą się też z niezłymi zyskami dla organizatorów, zatem organizowane są bardzo często. Trzeba jednakże pamiętać, że organizacja tego typu spotkań łączy się z wymogiem dopełnienia pewnych warunków oraz zapewnienia zgromadzonym bezpieczeństwo. Odpowiada za to właśnie organizator.


Kontrola dostępu jest bardzo ważna

bramki obrotowe

Autor: John St John
Źródło: http://www.flickr.com
Czasami zdarza się tak, że na imprezach masowych oraz plenerowych dochodzi do niebezpiecznych sytuacji powiązanych z agresją. Nieraz okazuje się to związane ze spożyciem alkoholu na wspomnianej imprezie lub na uczestnictwie w niej osób nietrzeźwych.

Czy zaintrygowałyby Cię inne wiadomości (https://www.energopiast.pl/) na tenże temat? Zapraszamy do przeczytania nowego artykułu. Tam zaznajomisz się z wszystkimi wiadomościami.

Stąd tak ważnym pojęciem okazuje się kontrola dostępu. Wyznaczone wśród obsługi osoby zajmują się selekcją oraz wpuszczaniem na teren imprezy gości, którzy spełniają konkretne standardy: wieku, trzeźwości czy stroju. To rozwiązanie z powodzeniem sprawdza się w zachodnich lokalach i coraz częściej znajduje zastosowanie w Polsce. Stosuje się je w dyskotekach, na stadionach, na koncertach, jak też na imprezach plenerowych bądź w różnych rekreacyjnych obiektach.

Źródło: System

Zainstaluj specjalne bramki

Optymalnie w takich sytuacjach sprawdzają się bramki obrotowe, które zakładane są przy wejściach. Dzięki nim osoba przeprowadzająca selekcję i kierująca przepustowością kolejki może utrzymać nad zgromadzonymi osobami całkowitą kontrolę i opanować objawiający się chaos. Bramki obrotowe zaprojektowane są w taki sposób, aby móc zmieścić i przepuścić jedynie jedną osobę. Dzięki temu osoba sprawująca kontrolę nad dostępem jest w stanie zapanować nad przebiegiem, a zebrani w kolejce ludzie są zmuszeni poczekać na swą kolej.

Zamów fachową obsługę

tłum ludzi, kolejka

Autor: Phil Parker
Źródło: http://www.flickr.com
W sytuacji, jeżeli projektuje się klub lub dyskotekę bądź zamierza się zorganizować jakąś znaczniejszą imprezę plenerową, trzeba pomyśleć o podobnych zabezpieczeniach. Można postawić na rozwiązanie tymczasowe, które po imprezie zostanie zdemontowane. W przypadku własnego obiektu, korzystnie jest zainwestować w tego rodzaju elementy, gdyż pomogą one zapanować nad nieporządkiem przed wejściem, opanować zdenerwowanie ludzi, którzy zamierzają zajrzeć do lokalu, jak też minimalizować ryzyko, że ktoś przejdzie obok obsługi i wejdzie do klubu bez opłacenia biletu.

Sprawdź także –