Co to jest blacha Hardox? Jakie ma właściwości? Do jakich celów się jej używa?

Wykonanie niektórych artykułów wymaga wykorzystania naprawdę mocnych materiałów. Wtedy mamy pewność, że taka rzecz posłuży nam długo i będzie doskonale spełniać założoną rolę.

Surowcem, z jakiego wykonuje się dużą ilość przedmiotów, które znoszą bardzo duże przeciążenia jest specjalny typ blachy, jaka jest niesamowicie mocna.
Hardox – stal-hurt.com, bo o nim mowa to blacha (zobacz ofertę = blacha ocynkowana 2mm) trudnościeralna. Jak sam opis mówi, jest on niesamowicie odporny na ścieranie, a co za tym idzie wytrzymały. Jakość powierzchni jest naprawdę świetna. Przez to, że blachę możemy obrabiać na różne sposoby, na przykład da się ją frezować, ciąć, wiercić otwory albo też zginać, jej możliwości są ogromne. Dlatego też jest ona używana do produkcji wielu przedmiotów, szczególnie takich, gdzie właśnie trwałość na ścieranie ma ogromne znaczenie. Trzeba wiedzieć, że takich blach nie zakupimy w normalnych hurtowniach, ale u podmiotów, jakie są zrzeszone w specjalny program oraz współpracują bezpośrednio z producentem, to znaczy z hutą SSAB.
schody

Autor: Davide Costanzo
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy mowa o produktach, które są z takiej blachy wykonywane, to warto wskazać również jakieś przykłady. Jednym z nich jest (lemiesz) to jest ta część robocza w pługu, która jest najbardziej narażona na intensywne zużywanie. Dlatego też powinna być wykonana z doskonałe jakości materiału.

Hardox jest właśnie idealny na surowiec to tego typu maszyn, jak również do różnego rodzaju maszyn używanych w przemyśle ciężkim. W takich miejscach szczególnie ważna jest wytrzymałość materiałów, które narażone są na spore przeciążenia.