Jedne z najcudowniejszych miejsc w Holandii

Holandia jest piękna i zadbana. Przeważającym pejzażem są oczywiście wiatraki, które kiedyś wykorzystywane były do osuszania obszarów po jeziorach natomiast współcześnie stanowią symbol tego państwa jak też pamiętne pejzaże.
Sam Amsterdam, zatem stolica Holandii zaliczany jest do jednych z najcudowniejszych stolic świata.

pomieszczenie biurowe

Autor: U.S. Army RDECOM
Źródło: http://www.flickr.com
Hardox

Autor: ricardo lafuente
Źródło: http://www.flickr.com
Tylko w tym mieście jest oKOŁO 1281 mostów, co już czyni je niepospolitym.

Zaabsorbował Cię taki artykuł? Kliknij i sprawdź szybko, w tym miejscu znajdziesz coś, co prawdopodobnie też jest wartościowe.

Miasto to uważane jest niejako za skansen – ze starymi wiatrakami, zabytkami, kanałami bądź muzeami. Nie można również pominąć ogromnych ogrodów, które radują oko wielbicieli przyrody. Jeśli już mowa o zieleńcach trzeba napomknąć o Keukenhof w mieście Lisse – te słynne są na całym globie. Na terytorium ponad 32 ha podziwiać możemy przede wszystkim kwiaty cebulowe jak rozmaite odmiany tulipanów albo hiacyntów. Każdego roku w Keukenhof zasadza się ręcznie w przybliżeniu 7 milionów kwieci, kiedy wyrosną oglądać je można tylko przez dwa miesiące w roku ( na przełomie kwietnia i maja) – wówczas ogrody czynne są dla odwiedzających.

Do jednych z najpiękniejszych zakątków Holandii należy też Scheveningen, jest to nadmorska dzielnica Hagi z deptakiem a także różnymi atrakcjami dla obieżyświatów. Tam, jeżeli trafimy w stosownym okresie podziwiać nam dane będzie również różnorodne rzeźby z piachu na plaży. Koniecznie musimy zobaczyć też dzieło Henrika Mesdaga, który to uchwycił Scheveningen na sposób podobny do naszej Panoramy Racławickiej.

Do Holandii dotrzeć nie jest ciężko. Odchodzą w ową stronę codziennie busy Polska Holandia lubelskie jest rejonem z którego wspomniane busy odjeżdżają nawet parę razy w ciągu doby.