Jakie są rodzaje taśm opakowaniowych? Które wybierać, ażeby były najlepsze, jak najbardziej dopasowane do naszych wymagań?

Przy zakupie taśmy należy przede wszystkim zwracać uwagę na jej szerokość, lecz również jej długość, która znajduje się na roli, jest bardzo istotna. Spora ilość jaka jest zawinięta na małej szpuli powoduje, że bardzo mało miejsca zajmuje powierzchnia magazynowa.

pakowanie z taśmą

Autor: Mike Linksvayer
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na ilość i tego jakiego rodzaju to mają być taśmy opakowaniowe, przed kupnem zawsze konsultujmy się z producentami czy firmami, jakie specjalizują się w sprzedaży. Najbardziej popularne są taśmy polipropylenowe. Umożliwiają precyzyjne, bezpieczne a jednocześnie estetyczne pakowanie (koniecznie zobacz również usługi Kador Sp. z o. o.) każdego materiału oraz wzmocnienie ładunków. Do zapakowania towarów taśmami tego rodzaju są stosowane urządzenia automatyczne oraz ręczne. taśmy nierdzewne polipropylenowe możemy połączyć za pomocą spinek drucianych, blaszanych oraz przez zgrzewanie. Kolejny typ to taśmy poliestrowe, są to typy bardzo nowoczesne. Mają związek ze stabilnym, trwałym i bezpiecznym wiązaniem paletowych ładunków. Najbardziej korzystnie wiązać je przy wsparciu urządzeń ręcznych, półautomatycznych i automatycznych – dodatkowe źródło.

Bardzo dobra do tego celu jest metoda zgrzewania. Tego rodzaju taśmy mają rzeczywiście wiele pozytywów. Są bardzo wytrzymałe i elastyczne, wytrzymałe na czynniki atmosferyczne, takiego typu jak słońce czy wilgoć, a także środki chemiczne. Nie mają ostrych krawędzi, są ekonomiczne, tak więc taśmy starcza na bardzo długo. Są również przyjazne dla środowiska. Jeszcze kolejny rodzaj to taśmy stalowe, które były bardzo powszechnie stosowane przed popularnością taśm PET.

paczka zabezpieczona taśmą

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Przez cały czas jednakowoż jest to taśma bardzo popularna i wykorzystywana przy ciężkich ładunkach, zwłaszcza jeżeli mówimy o artykułach metalowych, drewnianych oraz ceramicznych. Całkowicie innym typem, który staje się coraz bardziej znany jest folia stretch – przeczytaj dodatkowe informacje. To bardzo solidny materiał do pakowania, jest faktyczni uniwersalny. Ma zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, ale nie tylko. Razem z ogromnym rozwojem firm które zajmują się handlem, logistyką, lecz również rolnictwem, zapotrzebowanie na tego rodzaju folie jest rzeczywiście wielkie. Korzystnie rozpatrzyć nabycie właśnie tego typu folii, ponieważ jest ona bardzo komfortowa w użyciu, przez co można oszczędzić czas na pakowanie. A to bez wątpienia bardzo pomaga w pracy.