Kto produkuje części zamienne dla wózków jezdnych?

wózki magazynowe to dosyć specyficzne pojazdy, które mają jednak sporo wspólnego z tradycyjnymi samochodami. Przykładowo wiele z nich posiada silniki stworzone przez znane koncerny związane z motoryzacją.
Dla przykładu wiele z nich ma motory wyprodukowane przez wiodące koncerny motoryzacyjne.

Oczywiście oznacza to, że także wiele podzespołów również jest albo bardzo podobna, albo wręcz identyczna, co w tradycyjnych samochodach. Część z tego typu elementów to tylko trochę mniejsze lub (przez wzgląd na większe obciążenia) bardziej wytrzymałe odmiany ogólnie wykorzystywanych elementów. Nie inaczej wyglądają łańcuchy do wózków. Mogą to być łańcuchy rozrządu czy łańcuchy na koła. Są jednak również łańcuchy (znajdź więcej) do masztu, zatem takiej części wózka jezdnego, która ma na celu podnoszenie różnego typu ładunków. Istnieją poza tym łańcuchy do pomp hydraulicznych. Na rynku można by także nabyć komplety łańcuchów do wózka widłowego. Te do podnoszenia masztu mogłyby posiadać grubość 1 cala i rozkład płytek 6×6. Są oferowane w odcinkach po pięciu m w cenie ok. 1000 złotych.
laptop

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Są one wyprodukowane z trochę grubszych materiałów, gdyż w wypadku wózków widłowych wszystkie tego typu części są narażone na znacznie bardziej znaczące obciążenia. Są ponadto narażane na szybsze starcie. Z tego też powodu dobre łańcuchy do wózków widłowych produkuje się z lepszych gatunkowo stopów metali, gdyż poddaje się je dodatkowemu procesowi utwardzania. Do lekkich prac wykorzystywane są łańcuchy kwadratowe.

Przy zakupie takiego elementu należy zwrócić uwagę na symbol produktu. Poza tym łańcuch musi posiadać stosowny atest, który gwarantuje bezpieczeństwo użytkownika danego pojazdu.