Zastosowanie żywic w modelowaniu, makietowaniu i opracowywaniu elementu finalnego

Rozpoczęcie zabawy z modelarstwem lub makietowaniem jest związane z sekretami, które należy odkryć. Dotyczy to materiałów, mieszanek, żywic, lakierów. Rodzajów mieszanin jest bardzo wiele, dużo więcej metod ich łączenia, mieszania i rozsmarowywania.

żywice odlewnicze

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Zależnie od wprawy modelarza, taki wynik finalny otrzymamy. Na poziom wykonania mają także wpływ wykorzystane surowce i mieszanki. Żywice odlewnicze – sprawdź żywice odlewnicze – odlew.com.pl/zywice-i-utwardzacze-odlewnicze – wykorzystuje się do tworzenia makiet, rzeźb, produktów próbnych, rzadziej produktu finalnego. Zależnie od ich charakterystyki oraz wykorzystanego uzupełnienia możemy otrzymać elementy bardzo elastyczne lub bardzo wytrzymałe. Żywice do laminowania zwykle stosuje się do zabezpieczania i wzmacniania naturalnych powierzchni. Mogą również służyć do wzmocnienia formy. W połączeniu z odpowiednimi włóknami stworzą powierzchnie wytrzymałe i równe. Trzeba jednak ochronić je przed promieniowaniem UV, przykładowo poprzez powleczenie politurą czy farbą akrylową.

żywice odlewnicze

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Żywice odlewnicze (najniższa cena na żywice do infuzji: www.odlew.com.pl/oferta-ebalta/zywice-epoksydowe-do-laminowania) powinny charakteryzować się jednocześnie słabą lepkością oraz minimalną kurczliwością. Tylko te gwarantują wyjątkowo szczegółowe odwzorowanie wzoru, nierówności powierzchni modelu oraz jego wymiarów. Zależnie od zastosowanej mieszaniny można otrzymać różne kolory o różnym poziomie przepuszczalności światła. Żywice do laminowania podlegają tym samym regułom – kleje żywiczne. Istnieje bardzo wielu producentów gotowych mieszanek żywicznych. Wyłącznie doświadczenie pozwala ocenić, z którymi pracuje się najłatwiej oraz jakie wypadają najlepiej w interesującym nas przypadku. Wszystkie mają inną temperaturę wysychania i inne właściwości.

Można przeznaczyć bardzo dużo czasu tylko na testowanie żywic -prolab 65. Znalezienie niesponsorowanego artykułu o żywicach może okazać się całkiem trudne. Blogi modelarzy, natomiast nie wezmą pod uwagę wszystkich dostępnych produktów. Nic nie zastąpi własnego doświadczenia.