Przerażają cię rachunki za gaz? Może czas przemyśleć zmianę dostawcy?

Cena gazu, jak na warunki zwykłego użytkownika w naszym kraju, jest niemała. Nieważne czy korzystasz wyłącznie z kuchenki gazowej, lub też gazem grzejesz cały dom – trzeba zastanowić się, czy twoje rachunki mogą być niższe.

Oczywiście dla tych, którzy mają ogrzewanie gazowe, kwestia wysokości rachunków w zimie jest bardzo istotna. Ogrzewanie gazowe jest bardziej komfortowe niż to za pomocą paliwa stałego jak węgiel, drewno czy miał, dlatego należy zastanowić się, czy wchodzi w grę zmiana sprzedawcy gazu. W Polsce została przeprowadzona liberalizacja rynku energii, a to daje nam opcję zdecydowania się na odmienną firmę prowadzącą sprzedaż gazu- więcej o zmianie sprzedawcy gazu W zależności od naszych potrzeb należy zweryfikować również, czy mamy dostosowaną odpowiednią taryfę.
Warto zerknąć do sieci, by zorientować się w cenach, w jakich przeprowadzana jest sprzedaż gazu na rynku polskim. Wyszukamy tam oferty poszczególnych dostawców. Choć może nam się z pozoru wydawać, że różnice są nieduże, to jednak kiedy przemnożymy je przez nasze średnie zużycie gazu, zapewne okaże się, że w naszym wypadku zmiana sprzedawcy gazu zaowocuje oszczędnością na przyszłość.
Według prezesa URE, czyli Urzędu Regulacji Energetyki liczba podmiotów korzystających z prawa do zmiany dostawcy gazu rośnie cały czas.

Zobacz informacje i odkryj serwis (http://www.ambro.pl/przewoz-aut-osobowych-z-anglii), który z pewnością Cię zafascynuje. Nie czekaj ani chwili! Zrób to natychmiast! Z pewnością nie pożałujesz.

Zmiana sprzedawcy gazu zwłaszcza dotyczy gospodarstw domowych. Sukcesywne przybywanie na rynku nowych dostawców, a co z tym się wiąże zwiększona konkurencja powoduje, iż propozycja na sprzedaż gazu jest coraz lepsza dla odbiorców. Doradztwo dotyczącą jak najmniej problemowej zmiany dostarczyciela możemy uzyskać naturalnie u przedstawicieli konkretnych firm. Przy wyżej wymienionym URE działa Punkt Informacyjny, gdzie możemy otrzymać porady o należących się nam uprawnieniach na rynku energii (kontynuuj o sprzedawcy gazu).

Pomimo faktu, iż ciepłe miesiące blisko, nie odkładajmy myślenia o zmianie dostawcy na później. Można już w tym momencie prześledzić propozycje konkretnych firm, by mieć czas na podjęcie dobrej decyzji. Należy, jak w przypadku każdej reklamy, uważać na złudne oszczędności proponowane nam. Potem trzeba zwrócić uwagę na fakt, czy otrzymamy gwarancję niezmiennej ceny i jak długi jest okres wypowiedzenia umowy. O tym, że niezbędnym jest, by uważnie przeczytać umowę, nie musimy chyba przypominać.