Dbaj o swe stopy… skarpetami codziennie

Mnóstwo osób nie poświęca niemal żadnej uwagi skarpetom. Kupuje pierwsze lepsze, nie rzadko sugerując się wyłącznie ceną lub ich wyglądem. Niestety, jest to spory błąd.
Większość ludzi nosi skarpety niemal każdego dnia.

modne kolorowe skarpetki

Autor: socktok.pl
Źródło: http://socktok.pl/
Dlatego też, źle dobrane skarpety mogą bardzo nehgatywnie wpływać na nasze stopy, które „mają” je na sobie przez wiele godzin. Ma to zastosowanie jednak również i w drugą stronę – dobre skarpety mogą być zbawienne! Jeżeli bowiem chodzi o skarpety producent producentowi nie równy (hurtownia i producent skarpetek). Nie przejmuj się więc wyłącznie wzorem i ceną. W nawet najładniejszych skarpetach, które wykonane są z nieoddychającego materiału, stopa będzie zmęczona. Co więcej, przez brak przepływu powietrza, pojawia się nieprzyjemny zapach, szczególnie uciążliwy latem i w cieplejsze dni. W jaki sposób więc wybrać dobre skarpety?
Najważniejsza reguła jest następująca – czytaj skład skarpet. Skarpety powinny łatwo przepuszczać powietrze i umożliwić stopie „oddychać”. Powszechnie wiadomo, że najbardziej znanym oddychającym składem skarpet jest bawełna.

Jeśli zaciekawił Cię prezentowany tutaj post, to zobacz też oryginalny artykuł (http://www.termas.pl/nasze-uslugi/remonty-komor/) – on również zawiera interesujące informacje.

Powinna więc ona stanowić zdecydowaną większość składu wszystkich skarpet. Niemożliwym jest jednak, aby skarpety były zrobione w 100% z bawełny. Jaki jest powód? Ze względu na to, żę bawełna nie jest rozciągliwa. W praktyce oznacza to tyle, że skarpety wykonane jedynie z bawełny, nie trzymałyby się naszej stopy i najzwyczajniej – SPAdały. Dlatego do większości skarpet dodawane są również inne materiały. W celu zapewnienia skarpecie elastyczności dodaje się do niej zazwyczaj materiał zwany elastanem.

Elastan nie powinien jednak stanowić większości składu skarpet! Pośród innych materiałów dodawanych w skład skarpety frotte wydaje się być jednym z najbardziej przydatnych. Szczególnie wówczas, gdy frotte umieszczone jest na spodzie skarpet. Zapewnia ono wówczas miękkość dla stopy.