Tektura oraz jej wykorzystanie w różnych gałęziach przemysłu do pakowania oraz nie tylko

Tektura jest najgrubszym surowcem papierniczym, nawet do 10 mm grubości. Powstaje dzięki sklejeniu paręnastu warstw masy papierniczej.
Do produkcji kartonu stosuje się włókien ścieru drzewnego i makulatury.

Tektura to artykuł nie nadający się do pisania. Wśród rodzai tektury wyróżnia się: białą, szarą, jak też techniczną. Prócz tego wyróżnia się opakowania z tektury falistej, jakie powstają z zestawienia paru warstewek papieru falą papierową, powodującą zwiększenie sztywności tektury oraz tekturę lITą. Tektura bywa przede wszystkim używana do produkcji pudeł zbiorczych. Ze względu na warianty fali w kartonach trzywarstwowych wyróżnia się tzw. fale C, fale B a także fale E. Istnieją również kartony pięciowarstwowe, powstające z połączenia powyższych rodzai fal – zamów opakowania tekturowe.

beton

Autor: Lafarge Beton
Źródło: Lafarge Beton
Tektura falista ma wykorzystanie w fabrykacji rozlicznego rodzaju funkcjonalnych opakowań. Do czego możemy zastosować tekturę? Jest ona kapitalna m.in., do zapełniania powierzchni, zabezpiecza narożniki jak też powierzchnie. Służyć może jako wyściółka i nadaje się do owijania i zakrywania. Budowlańcy nierzadko znajdują użycie kartonu w szeroko zrozumianych robotach budowlanych i malarskich. Tektura falista to znakomity surowiec chroniący przed uszkodzeniami dla przykładu parkiety. Dzięki swym właściwościom jest odpowiednia do składowania a także transportu na przykład przenosiny. Ponieważ rynek w swojej propozycji ma różnorodne typy tektury zatem może pojawić się problem z wyborem owej konkretnej.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Należy wejść w poniższy link i można zobaczyć tam (www.artogrodowe.pl/) inne nasze posty. Mamy nadzieję, że także Ci się spodobają.

Warto zaakcentować, że wybór powinien być umotywowany późniejszym użyciem powstałego z kartonu przykładowo opakowania.

Jako wyznacznik wyboru można wziąć masę wyrobu, wtedy będzie oczywiste, iż do takiego musi być zastosowana mocniejsza tektura, z kolei do lekkich cienka. Producent opakowań tekturowych ma w ofercie przeróżnej grubości kartony.