Zalety i wady transportu drogą lotniczą, czemu powinno się wykorzystywać pomoc agencji celnych.

Transport lotniczy ma wiele zalet i jedną zasadniczą wadę, to znaczy jest drogi. I w praktyce ta cecha bardzo mocno wpływa na to, że popularność tej formy w naszym kraju jest ciągle niska. Wprawdzie samoloty projektowane są na to, aby przewozić duże ładunki, lecz odbiorcy przeważnie wolą je transportować drogą morską. Co prawda czas będzie znacznie dłuższy, lecz koszty są nieporównywalnie niższe, i o ile nie będzie konieczności szybkiego dowozu towarów do odbiorcy, to jednak zamawiający wolą wsadzić wszystko do kontenera i załadować na pokład.

Transport powietrzny

Źródło: http://sxc.hu/
Aktualnie spedycja lotnicza w Polsce skoncentrowana jest wokół trzech głównych portów, czyli Katowic, Gdańska i Warszawy.

Chcemy Cię namówić do równie fajnych wątków, które stworzyliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij stronę przewóz osób mazowieckie i oglądaj to, na co masz ochotę.

Systematycznie inne lotniska także zaczynają rozwój w tym kierunku, jednak póki co trudno mówić o jakimś wielki wzroście – ITL Omega. Szacuje się, że aktualnie jedynie kilka procent towarów przewożonych jest samolotami, reszta transportu rozkłada się pomiędzy ciężarówki, statki i pociągi. Przeważnie drogą powietrzną przewozi się towary, jakie muszą w krótkim czasie dotrzeć do odbiorcy, w coraz większym stopniu korzystają z tego na przykład firmy zajmujące się spedycją.

ładunek
Obecnie dla odbiorców przywóz produktów jest coraz łatwiejszy, między innymi dlatego, że dużą ilość część formalności z tym związanych przejmują specjalistyczne firmy – agencja celna warszawa. W przypadku organizacji transportu firmy spedycyjne zajmują się wszystkimi sprawami jakie się z tym wiążą, czyli zamawiają miejsce na statku, pilnują załadunku i transportu kontenerów na pokład i organizują dostarczenie ich z portu docelowego do siedziby klienta. Zajmują się także pomocą w sprawach celnych, przygotowując i składając wszystkie niezbędne dokumenty. Jeżeli ktoś chce, to może się tym także samodzielnie zająć, lecz w praktyce przeważnie sprawami z odprawą i tak będzie się zajmowała profesjonalna agencja celna warszawa – Przede wszystkim dlatego, że dla odbiorców jest to nie tylko wygodniejsze, lecz również bezpieczniejsze z powodu skomplikowanych przepisów.

Jeśli ten temat Cię zaintrygował, to zapewne zainteresuje Cię też nowa treść na prezentowane zagadnienie, gdyż też posiada atrakcyjne informacje.

Zdecydowanie prościej zapłacić będzie jedną fakturę, a formalnościami niech się będą zajmować zawodowcy.