Kilka ważnych informacji na temat zastosowania falistej tektury w różnego rodzaju opakowaniach.

Papier od dawna jest bardzo często stosowanym materiałem na opakowania. W ostatnich latach wyrosła mu dość duża konkurencja pod postacią tworzyw sztucznych, ale nadal opakowania papierowe można spotkać w praktycznie każdym sklepie.

Zresztą tworzywa dobrze się sprawdzają w przypadku między innymi worków, lecz wszelkich pudełek czy kartonów już się z nich nie robi. Bierze się to nie tylko z kwestii finansowych, ponieważ takie opakowanie byłoby znacznie droższe, ale także ze względów praktycznych. Po prostu od dawna wszyscy wiedzą, że na wszelakie większe pudła i kartony najlepsza jest tektura falista i póki co nic nie wskazuje na to, aby miała urosnąć jej jakaś konkurencja (bochem.com.pl/produkty.html). Tego typu opakowania znajdują zastosowanie w większości gałęzi handlu, nawet przy dużych gabarytowo produktach, typu meble czy okna.
rękawica ochronna

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Tektura falista jest sprzedawana w wielu różnych odmianach, dzięki czemu można ją odpowiednio dopasować do konkretnego opakowania (producenci taśm). Poszczególne jej odmiany różnią się twardością i liczbą warstw, a co za tym idzie odpornością na mechaniczne uszkodzenia. Przeważnie spotyka się arkusze i bele o różnych rozmiarach, w przypadku bel długość arkusza może mieć długość nawet stu metrów. Przeważnie materiał(zobacz aluminium odlewnicze) ten występuje w kolorze białym i szarym, ale w razie czego producent tektury przygotować go może w innej kolorystyce.

Tego typu sytuacja ma na przykład miejsce przy opakowaniach produktów spożywczych i przemysłowych, na których nadrukowuje się loga producentów i ważne dla klientów informacje.