Co jest najistotniejszego w kominach przemysłowych, na co trzeba zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Kominy przemysłowe są specjalnymi urządzeniami stosowanymi w celu odprowadzania spalin oraz dymu. Ich budowaniem parają się firmy specjalizujące się w budownictwie przemysłowym. Zanim jednak zdecydujesz się na jedną z nich, powinieneś poznać najważniejsze informacje na ich temat.

Po pierwsze odznacza się 2 rodzaje kominów. Pierwszymi z nich są kominy jednoprzewodowe, drugie z kolei to kominy dwuprzewodowe. Ich średnia wysokość oscyluje w granicach 100 m. W przeszłości stawiane były dużo wyższe kominy, lecz teraz usuwanie spalin przeprowadza się w większości zakładów oraz mniejsza wysokość kominów jest dostateczna. Można również odróżnić kominy ze względu na budulec, z którego są wykonane. W związku z niniejszym podziałem są to kominy żelbetowe, stalowe czy ceramiczne.
Wybór konkretnego tworzywa zależy od zakładu, w którym ma zostać ustawiony oraz od wymagań klienta. Jeżeli jedynie po części orientujesz się w temacie, korzystniej będzie gdy zdasz się na wiedzę pracowników firmy zatrudnionej do jego budowy. Aby zapewnić sprawne odprowadzanie spalin, potrzebny jest właściwy projekt, dzięki któremu zostanie ustalona najlepsza wysokość oraz przekrój komina. Jak długo budowane są kominy?

Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie w realizowaniu prac, działania mogą być zakończone w przeciągu 30 dni. Rozpoczyna się od zrobienia wykopu oraz przygotowaniu solidnego fundamentu, bez którego nie można byłoby zabrać się za kolejne kroki.

Masz w planach uzyskać inne informacje na omawiany temat? Na pewno notka z witryny (http://convi.pl/) również je zawiera, więc kliknij tu i poznaj je dokładnie.

Później wznosi się całą konstrukcję i umieszcza się przewody stalowe, na koniec natomiast trzeba pamiętać o oświetleniu ostrzegawczym i malowaniu komina zgodnie z ustalonymi rozporządzeniami.

przemysł

Autor: Fif’
Źródło: http://www.flickr.com

W jakich miejscach budowane są kominy przemysłowe? Bez kominów nie można się obyć w pomieszczeniach, w których należy odprowadzać spaliny. Są to nade wszystko różnego rodzaju zakłady przemysłowe, huty czy cementownie, gdzie należy w skuteczny sposób usuwać zużyte powietrze. Wybierz doświadczoną firmę, realizującą swoje usługi już od dawna taką jak ta, a będziesz pewny, iż wszystko będzie przeprowadzone wedle planu. Firma powinna także parać się ich remontami i naprawami, byś w razie potrzeby nie musiał poszukiwać innego specjalisty, który zajmie się niezbędnymi pracami.