Złożony przebieg tworzenia dedykowanych tworzyw takich jak żelkoty, wytwarzanych przez przemysł odlewniczy

Maszyny odlewnicze są wysoce zaawansowanym sprzętem, który potrzebuje właściwych tworzyw i procesów technologicznych w czasie produkcji. Wysokiej jakości systemy hydrauliczne w połączeniu ze stalą o podwyższonej wytrzymałości pomagają przenosić ogromne ciężary, które nie byłyby możliwe do przetransportowania żadną inną metodą. Każdy, nawet najdrobniejszy element musi spełniać odpowiednie wymagania.

Proces wytwarzania

Proces wytwarzania rozpoczyna się wyprodukowaniem wszystkich podzespołów maszyny. Zazwyczaj wymaga to zatrudnienia paru różnych zakładów produkujących elementy metalowe.

huta

Źródło: pixabay.com

Nie każdy wykonawca, tak jak PREC-ODLEW sp. z o.o., posiada technologię pozwalającą na obróbkę dowolnego tworzywa. Może więc wystąpić sytuacja, że jeśli zdecydujemy się na innego wykonawcę produkcja się rozłoży: jeden zakład wyprodukuje odlewy żeliwne, a inny zajmie się odlewami stalowymi. Największy problem sprawia stal o zwiększonej trwałości, z jakiej produkuje się elementy, które są narażone na duże przeciążenia. Wytwarzanie części z takiego tworzywa wymaga specjalnego pozwolenia firmy zajmującej się produkcją. Przykładowo: ładowarka wykonana jest z kilku tysięcy elementów o różnym poziomie wytrzymałości. Żeby maszyna (zobacz promocję na maragency sito obrotowe) była stabilna i odporna, powinna odznaczać się odpowiednio wysoką masą. Dodatkowo już w fazie projektowania powinna mieć wytworzone makiety poszczególnych części aby jak najlepiej zbadać zachowanie poszczególnych części, ich wymiary itd. Idealnym surowcem do tworzenia tego typu modeli jest prolab65, który charakteryzuje się stabilnością wymiarową oraz jednolitością struktury – kliknij tutaj-> . Jest to bardzo istotne, gdyż ładowarka tego rodzaju waży blisko 18 ton bez zawartości. Dzięki takiemu ciężarowi, sprzęt jest w stanie kopać w twardym podłożu.

Mechanizm hydrauliczny jest tak wydajny, że przy tej masie ładowarka jest w stanie za jednym razem przetransportować 7 ton ładunku. Do przerzucenia takiej ilości ziemi za pomocą łopat, grupa doświadczonych robotników potrzebowałaby blisko godziny.