Fazowanie szkła, śruby do szkła. Sprawdź co podpowiadają fachowcy

Szyby i lustra fazowane o najrozmaitszych rozmiarach stanowią niezwykle atrakcyjne wykończenie, które doskonale komponuje się z meblami, dzięki czemu podnoszą ich atrakcyjność. Płaszczyzna załamania światła na szlifie fazy, daje elementom szklanym bardzo wyszukany i stylowy charakter.

okno i szkło

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com

Fazowanie szkła, luster zwykle wykorzystuje się jako element wystroju wnętrz. Widok eleganckiego, nieskazitelnego, fazowanego lustra może stanowić oryginalną ozdobę naszego pomieszczenia. Jakże to praktyczny a przy tym piękny przedmiot. Zabieg fazowania wykorzystać także możemy w przeszkleniach drzwi, szklanych elementach mebli, półkach a także w innych projektach, w których stawia się na wyjątkowy rezultat (np. przyprojektowaniu biżuterii).

Zamysłem procesu fazowania jest stworzenie na krawędzi szklanego panelu szerokiej fazy, inaczej mówiąc w procesie przebiegu fazowania następuje załamanie tafli szkła, przez co zdobywamy niezwykły i przykuwający uwagę efekt końcowy (więcej na ). Gotowe brzegi szklanej tafli nie posiadają nierówności i ostrości, czego konsekwencją jest starannie obrobiony rant. Z powodu lęku przed zranieniem, jest to jeden z podstawowych warunków, jaki powinno spełniać szkło przeznaczone do użytku.

Jeśli szkła mają być w bardzo trwały sposób połączone z innymi powierzchniami, często stosuje się stworzone ku temu śruby do szkła jak , które wykonywane są z myślą o tym, żeby nie uszkodziły szkła i aby można było lekko je dokręcić. Są doskonałym rozwiązaniem, dla osób, które zastanawiają się nad sposobem na estetyczne mocowanie szyby, które umożliwi im późniejsze zmiany lokalizacji tafli, np. wskutek przeprowadzki.

Jeśli masz zamiar poznać tego typu temat bardziej i chcesz zbadać zagadnienie pod innym kątem, to więcej znajdziesz w linku wpisu, który przeczytasz tutaj.

Jest to szczególnie ważne, w przypadkach gdy śruby mają służyć do mocowania szyldów lub luster. W obecnej chwili na rynku z każdym rokiem pojawia się coraz więcej tego typu produktów, ze względu na coraz większą ilość firm zajmujących się ich wykonywaniem, co z pewnością jest bardzo korzystne dla kupujących, z powodu bardzo korzystnych cen.