Cięcie blachy

Jak znaleźć solidne blachy trudnościeralne Hardox?

Hardox jest światowym liderem w zakresie blach trudnościeralnych. Materiały Hardox są przystosowane do używania ich w trudnych warunkach. Skały, kopaliny, złom i inne podobne materiały nie są w stanie wyrządzić trwałej szkody trudnościeralnym blachom Hardox. Blachy Hardox produkowane są w kilku: gatunkach; rozmiarach oraz twardościach.

Do najbardziej znanych rodzajów ścierania należą ścieranie ślizgowe oraz uderzeniowe. Cząstki ścierne znajdują się w wąskiej szczelinie między dwoma sztywnymi powierzchniami – wytwarzają ścieranie związane ze zgniataniem, które jest jednym z podstawowych typów ścierania. Każdy materiał jest specyficzny i w innym stopniu przyczynia się do uszkodzeń związanych z określonym typem ścierania. Twardość to własność, która zapewnia doskonałą ochronę przed zużyciem w czasie całego okresu eksploatacji blach (sprawdź mega ofertę gięcie blach -> METAL-JAWOR) Hardox.Twardość minimalizuje zużycie, ponieważ krawędzie materiału ciernego mają trudności z wrzynaniem się w twardą powierzchnię. Twardość nie jest tylko i wyłącznie powierzchniowa, ale odznacza całą strukturę materiałów Hardox. Proces recyklingu, w tym fragmentacja odpadów, stawia spore wymagania przed sprzętem –

Blacha
Autor: Mark Gaw
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli stosowane materiały zużywają się zbyt szybko, oznacza to również wysokie koszty. Aby utrzymać produktywność i konkurencyjność, kluczowe jest użycie solidnych materiałów. Rozwiązaniem tutaj mogą być blachy Hardox. Hardox znakomicie sprawdzają się podczas drogowych prac budowlanych. Robienie wykopów jak i transport materiału to codzienne aktywności prowadzące do eksploatacji sprzętu. Poprzez zastosowanie stali Hardox do produkcji elementów eksploatacyjnych oraz maszyn można znacznie zaoszczędzić czas za sprawą zwiększonej ładowności, co z kolejno przyśpiesza oddanie drogi do użytku. Prace prowadzone w kopalniach odkrywkowych oraz kamieniołomach stawiają wysokie wymagania przed sprzętem. Pójście na kompromis co do ochrony przed ścieraniem może być kosztowne. Blachy Hardox to znakomite korzyści dla przemysłu górniczego i wydobywczego na każdym etapie produkcji.

Blacha metalowa
Autor: José Ramón Polo López
Źródło: http://www.flickr.com
Blacha trudnościeralna Hardox to znana i najbardziej ceniona stal na świecie. Wyjątkowe właściwości tych blach polegają na:niesamowitych właściwościach wytrzymałościowych oraz optymalnych tolerancjach wytworzenia pomimo twardości. Blachy Hardox można przycinać, przy użyciu techniki cięcia na gorąco oraz na zimno. Metoda cięcia na zimno, to cięcie strugą wodno-ścierną, przycinanie, piłowanie. Sprawdź więcej: .
Sposób na gorąco to cięcie (więcej w serwisie) tlenem, plazmowe cięcie blach oraz cięcie laserem.
Docięte blachy mogą też być wiercone, gwintowane, frezowane, jak również zwijane do różnorodnych kształtów na przykład kręgów, rur lub lejów itp.