Czym są regały drive in?

Do czego potrzebne są regały wjezdne? Jest to typ regałów do specjalnego rodzaju przechowywania. W momencie, kiedy przedmioty wymagają specjalnego składowania, głównie w większych halach, stosuje się akurat taki typ przechowywania. Taka forma ma też spory wpływ na użytkowanie przestrzeni magazynu. Stosując tego rodzaju technik możliwe jest wykorzystanie przestrzeni hali nawet do dziewięćdziesięciu procent. Wśród tego typu regałów wyróżnia się na przykład regały ruchome.

Magazyny i hale

Autor: Sonia Belviso
Źródło: http://www.flickr.com

Na takich regałach można składować nawet wyjątkowo ciężkie towary. Regały tego typu są również dostosowane do właściwego pomieszczenia oraz do swojego przeznaczenia. Zbudowane są one z ruchomych partii, dzięki czemu możliwe jest jakiekolwiek praktycznie poruszanie konstrukcją, żeby utworzyć idealny dostęp do produktów umieszczonych na wszystkich półkach oraz aby wykorzystać jak największą przestrzeń hali na wysokość, a tym samym zmniejszyć do minimum powierzchnię, na jakiej dane regały zostaną umieszczone .

Regały jezdne mogą również być potrzebne w chwili, kiedy potrzebujemy składować dużą ilość towarów, które są kruche, a zarazem duo ważą. Takich towarów nie należy kłaść na sobie, wtedy można posilić się o taką konstrukcję, żeby nie tylko nie uszkodzić przechowywanego towaru, ale także ograniczyć przestrzeń jego przechowywania.

Regały magazynowe możemy także wykorzystywać do składowania towaru w specjalnych pomieszczeniach chłodzących. Specjalny materiał, z którego zostały wykonane sprawia, że szkielet ma dużą odporność na gwałtowne zmiany temperatur (zobacz asortyment firmy olejnik).

magazyn

Źródło: http://sxc.hu/

Przykładowym rodzajem regałów wjezdnych są regały paletowe. Służą one do składowania w większych halach dużo ważących produktów, które umieszczone są na paletach. Specjalna budowa roboty ziemne leszno i konstrukcja tego typu systemu przystosowana jest do tego, żeby składować na niej dużą ilość palet, na których układany jest dany towar.

Wyjątkową korzyścią jest przy stosowaniu regałów wjezdnych ich sposób łączenia ze sobą. Wózek widłowy może tworzyć z tego typu regałów tunele, w których bezproblemowo się porusza, lecz tunele te nie są szersze od szerokości wózka widłowego. Przy takiej technologii oszczędzamy bardzo wiele powierzchni. Istnieje zawsze możliwość zabudowania takiej tunelu kolejnym rzędem regałów.