Typy nagrzewnic

nagrzewnice gazowe

Źródło: www.klimatop.pl

Zimą, gdy bardzo zimne temperatury trwają przez dłuższy okres czasu może okazać się, że temperatury w pokojach, w których przebywamy są za niskie.

Brak ciepła, odczucie zimna powoduje osłabienie organizmu i naszej wydajności. Należy wtedy pomyśleć o sposobie na podgrzanie otoczenia.

Przede wszystkim wybierane są opcje proste w obsłudze, przenośne i niedrogie. Dlatego większość klientów woli nagrzewnice powietrza. W zależności od założeń i oczekiwań mamy do wyboru kilka warianty. Najpopularniejsze są nagrzewnice gazowe i elektryczne, ponieważ zapewniają najszybsze zagrzanie pokoju. Zasada działania jest bardzo prosta. Każda nagrzewnica wyposażona jest w wentylator, który zapewnia ruch powietrza. Zagrzane powietrze jest wywiewane z urządzenia. W nagrzewnicach elektrycznych powietrze ocieplane jest za pomocą grzałki a w gazowych w wymienniku ciepła.

Jakie urządzenie będzie dla nas najlepsze?

Nagrzewnice elektryczne są przygotowane do działania już w momencie zakupu. Do prawidłowego działania wystarczy podpiąć je do gniazdka i gotowe. Nie potrzebują dodatkowo żadnego paliwa nie musimy także martwić się o odprowadzanie spalin dlatego idealnie nadają się do ogrzewania pomieszczeń zamkniętych, bez wentylacji, mieszkań. Są pewne i łatwe w obsłudze i gwarantują utrzymanie określonej temperatury. Jedynym kosztem będą podwyższone rachunki za prąd.

Nagrzewnice gazowe wymagają paliwa do spalania, w tym wypadku butli gazowej oraz podpięcia do sieci elektrycznej. wywołuje to powstawanie spalin, dlatego używa się je w pomieszczeniach bardzo dobrze wentylowanych lub otwartych. Zazwyczaj ogrzewa się nimi duże obiekty jak np. hale magazynowe.

Zobacz jakie istotne źródło (http://www.metalfach.com.pl/dystrybutorzy-polska/) było naszą zachętą. Nie pożałujesz i z przyjemnością przejrzysz wpisy o tym ciekawym zagadnieniu. Kliknij w podany link.

Nagrzewnice gazowe są ekonomiczne w użytkowaniu, obsłudze i mają niską cenę zakupu.

Czym kierować się podczas wyborze nagrzewnicy?

Wybór odpowiedniego rodzaju jest prywatny oraz zależny od osobistych oczekiwań i zastosowania. Najpierw trzeba określić kubaturę powierzchni do ogrzania oraz dobrać odpowiednią moc urządzenia. W przypadku nagrzewnic gazowych musimy przygotować odpowiednią wentylację. Zaletą nagrzewnic jest przenośność, dzięki czemu, jeśli nastąpi taka potrzeba, prosto będzie można użyć je do ogrzania innych pokoi czy budynków.