Testy A/B a testy penetracyjne w kontekście jakości

Testy jakości w chwili obecnej są rzeczą codzienną. Samochody, kosmetyki oraz wiele innych rzeczy na co dzień są poddawane badaniom związanym z określeniem ich renomy.

badania penetracyjne

Autor: Roger Blackwell
Źródło: http://www.flickr.com
Głównie natomiast testom tak zwanym A/B poddawane są różnorakie wersje stron online.
pudełko

Autor: KNAUF
Źródło: KNAUF
Jedną z sposobów poddawania kontroli jakościowej są testy porównawcze. Dostępne są różnorodne definicje mające związek z testami porównawczymi, jednak jest to metoda naukowa.

Zaintrygował Cię nasz rzetelny wpis? Chcesz zobaczyć jego ekstra źródło? Zatem chcielibyśmy zaoferować Ci sprawdzenie nowej witryny.

Ma ona związek z kontrolowanymi albo stochastycznymi doświadczeniami. Przeprowadza ją z reguły osoba obiektywna. Testy porównawcze to inaczej porównywanie co najmniej dwóch podobnych spraw – z przykładu – modeli samochodów, . Co ważne, testy są zależne od badanych przez nie przedmiotów. W związku z tym, w zależności od kwestii, różnorakie są ich wymagania. Test A/B natomiast polega szczególnie na porównaniu dwóch wersji stron internetowych. Głównym jego obowiązkiem jest wybranie najlepszej wersji, która będzie spełniała podane zadania. Dzięki testom porównawczym można szybko i prosto podjąć decyzję.

Badania penetracyjne mają różne techniki. Są to jednak najstarsze testy w typie nieniszczących materiałów metalowych i niemetalowych. Ich najważniejszym celem jest odkrycie usterek oraz uszkodzeń powierzchniowych, takich jak pęknięcia, porowatości, nieszczelności albo rozwarstwienia.

Ponadto, przy użyciu badań penetracyjnych testuje się między innymi materiały ferromagnetyczne, których nie można badać techniką magnetyczną -> polecana strona. Wszystko jednak jest uzależnione od warunków temperatury oraz czułości testu, która wcześniej jest zakładana. Stosuje się je zazwyczaj w przemyśle.