Skarpety to na ogół zaniedbywana część ubioru, choć to błąd

Jakże często kupujemy jakąkolwiek parę i nie myślimy o tym, jaki mają one wpływ na nasze stopy. A jest to spory błąd. Stopy noszą nasze ciało przez większość dnia. Ale cofnijmy się do historii.

kobiety - akt

Autor: Jan Kraus
Źródło: http://www.flickr.com
Jak piszą źródła skarpety pojawiły się w świecie ludzkim już Rzymie. Z czasem zmieniały się tak, by jak najskuteczniej zabezpieczać stopy od zimna, wody czy słońca. Dopiero w XIX wieku skarpety osiągnęły swój dzisiejszy wygląd taki, jaki a więc taki który dzisiaj znamy. Współczesne skarpety wytwarzane są z różnych materiałów. Te najbardziej nowoczesne, a więc skarpety sportowe, produkowane są z mocno wyselekcjonowanych tkanin, które świetnie dają możliwość oddychać stopie powodując odprowadzanie potu. Dodatkowo ściągacze nie powodują utrudnienia w przepływie krwi w stopach oraz całych nogach, dzięki temu unikamy odczuwania ciężkich nóg.
Z prowadzonych badań wynika, iż skarpetki najchętniej nabywają Panie i to zarówno skarpety damskie, ale i męskie, ponieważ są nieodzownym dodatkiem do ich życia (wysokiej jakości skarpety damskie). I co ważne, większość panów wie z autopsji, że znacząca ilość skarpet jakie mają, sprawiły im ich panie. Mężczyźni nie przywiązują wagi do tej części garderoby i gdyby nie ich żony wkładaliby je zapewne nawet do sandałów.
Drużyna rugby kobiet

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem wielość i poziom gatunków skarpet jest wielka (dowiedz się więcej o skarpetach sportowych). W ostatnim czasie popularnością cieszą się, te posiadające cechy antybakteryjne, dlatego nawet zimą czy w upał nie mamy powodu martwić się o przykry zapach po całym dniu. Inną ciekawostką w produkcji skarpet są te z bambusa.

To odpowiedź na ekologiczny styl życia wielu z nas. Przede wszystkim mają one cechy antybakteryjne, a ekologiczna hodowla i kojce dla cieląt przędzy uzyskanej z drzewa bambusowego, nie ma sztucznych barwników a także syntetycznych dodatków.