Silosy lejowe nieduże i duże i suszarnie do ziarna

Silosy lejowe, proponowane przez dużo naszych firm, są osiągalne w przeróżnych pojemnościach, zarówno niewielkich, jak i sporych. W zależności od konkretnej firmy, typy i pojemności silosów lejowych mogą się od siebie różnić. W asortymencie przykładowych firm zdołamy odszukać silosy lejowe o pojemności 95 ton a nawet takie, jakich pojemność wynosi aż 1000 ton! Wielka różnorodność silosów lejowych powoduje, że Konsumenci posiadają dużą szansę na odszukanie tego, co będzie im odpowiadać w stu procentach.

silosy-na-ziarno-obrazek

Autor: Montgomery County Planning Commission
Źródło: http://www.flickr.com

Silosy lejowe mają ważkie zastosowanie w rolnictwie, gdyż służą do gromadzenia ziarna (Przedsiębiorstwo Araj). Mało tego pełnią także funkcję silosów buforowych, które mieszczą się przy czyszczalniach i suszarniach ziarna. Mają celowo skonstruowany lej (w większości wypadków pod kątem 45 stopni), jaki zezwala na szybkie i niesłychanie bezproblemowe opróżnienie silosu z ziarna.

Kliknij bez obaw ten link a stwierdzisz, że w najświeższym źródle (https://www.inter-bis.pl/trak-tarczowy) przedstawiono niezwykle interesujące wiadomości. One też są dające do myślenia.

Dodatkowo każdy model ma określony system napowietrzania, co oddziałuje na cudowną jakość ziarna. Silosy lejowe mogą być sporządzone z materiałów rozlicznego rodzaju, mnóstwo przedsiębiorstw oferuje silosy ze stali konstrukcyjnej z cynkiem – zobacz propozycje silosów lejowych. W wyposażeniu standardowym silosów z reguły mieści się właz (polecam włazy dachowe Mercor SA) dachowy i boczny z podestem, system poświęcony do napowietrzania silosu, a także wywietrzniki dachowe a drabinka wejściowa. Do tego w skład standardowego zestawu wchodzi także zestaw specjalnych kotew, który mocują silos lejowy z fundamentem.

Suszarnie do ziarna nieraz używane są przez małe i średnie gospodarstwa rolne. W suszarniach wolno suszyć rozmaite typy ziarna, takie jak na przykład pszenica, owies czy kukurydza. W asortymencie przedsiębiorstw mieszczą się suszarnie do ziarna przeróżnego rodzaju, takie skoro suszarnie ofiarowane do pracy trwałej lub suszarnie SD z kotłem wodnym. Suszarnie ofiarowane do pracy trwałej cechuje ogromny zasyp, a także miarowe oraz płynne suszenie ziarna. Przeznaczone są one przeważnie dla sporych firm i gospodarstw. Suszarnie z kotłem wodnym są wyposażone w instalacje kominkowe oraz wodne, dzięki nowomodnym technologiom pozwalają one na wielką redukcję kosztów, nawet do 75 procent.