Przeznaczenie, wytyczne działania i budowa siłowników elektrycznych

Najprościej tłumacząc przedmiot: siłownik elektryczny zbudowany jest z silnika a także przekładni zamieniającej ruch obrotowy wirnika na pęd liniowy tłoka. Aby można było zyskiwać odpowiednio potężne siły na końcówce tłoka, przeważnie stosowane są przekładnie wielostopniowe. Ich reguła działania jest niezwykle prosta, występują dodatkowo rodzaje do traktowania pod ziemią.

dostawca siłowników elektrycznych i innych elementów techniki liniowej silownikielektryczne.com

Autor: tweakie.cnc
Źródło: http://www.flickr.com
Sprzęty, jakimi są siłowniki elektryczne odbiegają w budowie od pneumatycznych czy hydraulicznych i to dość znacznie – sprawdź też oferta na siłowniki elektryczne. Nie napędza ich sprężone powietrze ewentualnie olej tłoczony pompą, a siła elektryczna, co działa, że nawigacja i obsługa takiego siłownika są dużo prostsze i tańsze. Nie trzeba się zatem obawiać o szczeliny, jakie mogłyby się pokazać w układzie zasilania siłownika, wywołując osłabienie siły działania siłownika albo stratę czynnika napędowego (powietrza lub oleju). Kolejna rzecz, jakiej nie należy się bać to wymiana kosztownych pomp lub sprężarek. Jest to częsty temat, bo naturalnie się one zużywają. Instalacja sterująca siłownikiem elektrycznym jest więc znacząco mniej skomplikowana, a przez to tańsza i prostsza w montażu.

Zasada działania urządzeń, jakimi są siłowniki elektryczne jest niezmiernie łatwa – więcej informacji na stronie (Liniowe moduły). Silnik elektryczny za pomocą przekładni obraca śrubą napędzającą, po której przesuwa się zamknięcie. Do nfe nakrętki przymocowany jest tłok. Ruch nakrętki po śrubie napędowej w konsekwencji przynosi ruch całego tłoka (wysuwa się on lub chowa do korpusu siłownika). Taka budowa siłownika sprawia też, że siłownik jest w stanie utrzymać wsadzony na niego towar nawet wtedy, kiedy odłączone jest od niego napięcie. Jest to cecha niezmiernie przydatna dla nas, a dodatkowo bardzo praktyczna.

sprzęty takie jak siłowniki elektryczne wykorzystywane są z reguły do automatyzacji bram skrzydłowych. Stworzone są one bardzo estetycznie, precyzyjnie i mogą transferować obciążenia nawet do 400 kg. Praktycznym rozwiązaniem są też siłowniki elektryczne połączone ze sterownikiem czasowym, które możemy zaprogramować adekwatnie do naszych wymagań.