Podajniki kubełkowe – ich struktura, rola oraz norma działania

Przenośniki kubełkowe posiadają dziś zastosowanie w wielu różnych branżach. Użytkuje się je między innymi w przemyśle chemicznym, rolniczym czy też spożywczym. Przenośniki kubełkowe wykorzystuje się do pionowego transportowania materiałów ziarnistych oraz sypkich, bezsprzecznie są one sporym ułatwieniem podczas każdej pracy.

konstrukcja

Autor: AMB Brescia
Źródło: http://www.flickr.com

A z czego tworzy się podajnik kubełkowy oraz jaka jest jego reguła działania? Podajnik kubełkowy tworzy się z tak zwanych segmentów rurowych, które są związane za sprawą specjalnych śrubowych połączeń. Segmenty rurowe w podajnikach kubełkowych charakteryzują się prostokątnym przekrojem. Ilość segmentów rurowych wykorzystywanych w podajnikach jest rozliczna, albowiem zależy od konkretnych czynników, takich jak na przykład wysokość podnoszenia.

Wewnątrz segmentów rurowych znajdują się specjalne kubełki, jakie poruszają się precyzyjnie z ruchem wskazówek zegara. Jest to tak zwany pas pędny podnośnika, jaki wykonywany jest z odpornego i silnego materiału. Ogromnie znaczące jest to, aby materiał ten był odporny na rozciągnie, wskutek tego w większości wypadków do podajników kubełkowych stosuje się materiał wieloprzekładowy, który cechuje się niezwykle dużą odpornością – od EP630 do EP800. Jak już wspomnieliśmy najpierw za pomocą podajników kubełkowych realne jest transportowanie rozmaitego rodzaju materiałów przez przenośniki kubełkowe.

Konstrukcja metalowa ze sprężyną

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego dobiera się kształt oraz rozmiary kubełka, dzięki czemu możliwy jest nietrudny, prędki oraz także bezpieczny transport (zobacz więcej: transport drobnicowy) towarów. Kubełki są wykonywane z materiałów rozlicznych między innymi w toku ich produkcji wykorzystuje się takie materiały, jak na przykład stal tłoczona, poliamid, polietylen lub wiele innych materiałów trudnościeralnych. Dzięki temu kubełki są wyborne oraz mocne w stosowaniu. W Internecie zdołasz dzisiaj odnaleźć więcej informacji na temat podajników kubełkowych, bez trudu odnajdziesz również ofertę wielu rozlicznych firm, jakie zajmują się realizacją tych urządzeń.