Lokalny rynek pracy w Sochaczewie

Jakie kryteria powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Modą, sugestiom rodziców, śledząc zapotrzebowania rynku pracy? Życie pokazuje, że nie ma gotowej recepty na gwarancję sukcesu. Zawody, które jeszcze w niedalekiej przeszłości cieszyły się powodzeniem (marketing i zarządzanie), dziś nie cieszą się już tak wielką popularnością. Jednym słowem: loteria.

Obecna sytuacja na rynku pracy sprawia, iż spora ilość osób skazana jest na oferty w innej niż dotychczas dziedzinie. Czy przebranżowienie może być gwarancją dostania nowej pracy? Jeżeli w stosownym czasie zadeklarujemy chęć zmiany nie będzie mieszkańcom Sochaczewa groźna fala sfrustrowanych humanistów czy socjologów pakujących żywność w papierowe torebki.

Masz ochotę znaleźć następne artykuły dotyczące rozważanej tu tematyki? Jeśli tak, to wejdź na ten link i sprawdź wpis z serwisu (http://www.skupwozkow.com.pl/).

Przed zmianą decyzji, należy najpierw zapoznać się z rynkiem pracy w Sochaczewie, kontrolując jakie zawody mogą nam zapewnić sowite wynagrodzenie.
Dalej
pomyśleć czy odpowiadają naszym predyspozycjom, umiejętnościom i zainteresowaniom. Przydatna okaże się jak zawsze wyszukiwarka internetowa, w której wpisać wystarczy słowa: oferty pracy Sochaczew. Miejmy na uwadze tylko, że zdecydowanie prościej będzie przekwalifikować się osobom funkcjonującym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.

oferty pracy

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

A może zdecydujemy się na własny interes? Szczególnie, że osoby planujące usamodzielnienie się, mogą spodziewać się pomocy pod względem wkładu pieniężnego na rozwój własnego biznesu.
Patrz

Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie oferuje dotacje na rozwój działalności. Wychodząc z założenia, że chociaż część tych osób utrzyma się przez dłuższy okres na rynku – są szanse, że będą się rozwijać i zatrudniać dalszych pracowników. Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy niejako przysparza powiatowi dodatkowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzą nowe miejsca pracy dla innych. Czy nie lepiej jest być pracującym mechanikiem czy wulkanizatorem, niż bezrobotnym absolwentem, który z niedoboru sprecyzowanych umiejętności jest skazany aby pracować poza wykształconym zawodem, jako kasjer czy magazynier?
Więcej na