Jak zwiększyć wydajność – innowacyjne napędy liniowe gwarancją sukcesu na zwiększenie wydajności produkcji

Większość z nas prawdopodobnie słyszało czasem z przeróżnych mediów, ile strat daje zastój produkcji. Dla uznanych graczy taki zastój liczy się nawet w milionach dolarów. Stosowanie odpowiednich narzędzi produkcji może przynieść odwrotny efekt – miliony zysków. W jaki sposób?

automatyka

Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
Faktem jest, że w współczesnych czasach najbardziej liczącym się wyznacznikiem, decydującym o sukcesie sprzedaży jest cena. Im taniej, tym większe szanse zdobycia potencjalnych odbiorców. Żeby więc zdobyć obecnie klienta, musimy być szybkim i bardzo wydajnym. (śruby trapezowe) Plan jest jak najbardziej możliwy do realizacji, kiedy postawimy na innowacyjne napędy liniowe.

Napędy liniowe wykorzystywane są prawie w każdym aspekcie naszego codziennego życia. Stosowane są one, np., w kolejach miejskich, dyskach twardych (do przemieszczania głowicy), w łóżkach szpitalnych – do regulacji materacy. Świetnie odnajdują się w sytuacjach, w których mamy do czynienia z masowym pakowaniem towarów. (łożyska liniowe) Biorąc pod uwagę ich ciche funkcjonowanie jak również brak stwarzania zanieczyszczeń, napędy liniowe wykorzystywane są coraz częściej do aplikacji wymagających sterylności Stąd też ich wykorzystanie także w przemyśle spożywczym czy medycznym. Napędy liniowe wykorzystywane są też w mechanizmach odpowiedzialnych za zamykanie okien, mechanizmów bicia dzwonów, a także – a może głównie – w liniach produkcyjnych (przy obrabiarkach sterowanych numerycznie).

Poprzez napędy liniowe zakłady produkcyjne mogą znacząco powiększyć i zautomatyzować liczną część prac produkcyjnych, co też przekłada się na większą wydajność maszyn produkcyjnych, ale również zmniejszoną pracę człowieka. W wielkim skrócie ujmując, dzięki stosowaniu napędów liniowych możemy wyprodukować więcej za niższą cenę w tym samym zakresie czasowym.

Ile kosztują napędy liniowe?

fabryka

Źródło: http://www.flickr.com/
Innowacyjne napędy liniowe oparte o silniki liniowe cieszą się coraz większą popularnością. Ich koszt zakupu jest zbliżony do standardowych napędów liniowych- Bibus Menos.

Popatrz – przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie nowe łącze do wpisu (https://www.grupapartner.pl/utrzymanie-ruchu.html). Tam znajdziesz wiele przydatnych wątków na powyższy temat.

Natomiast różni je jednak gotowość do dłuższej pracy przy znacząco większym obciążeniu. Z kolei prędkość ich ruchu nie jest już mierzona w obrotach na minutę, ale w metrach na sekundę. Zdaniem ekspertów, z czasem napędy liniowe powstałe na silniku liniowym mogą okazać się tańsze w eksploatacji. A to za sprawą – głównie – wysokiej trwałości i niskiej awaryjności.