Czemu jakość jest tak ważna? Jakie istnieją przykłady używania dobrych praktyk?

Nie bez przyczyny mówi się, iż ważniejsza jest jakość aniżeli ilość. Niechby nawet ktoś zaoferował całą masę produktów, jakie nie do końca nam odpowiadają, to my i tak zdecydujemy się na jeden, sprawdzony, jakościowy artykuł. Tak to najczęściej działa.

Wiadomo czego oczekiwać po takim artykule, dlatego często do niego wracamy, kupujemy go, korzystamy z niego cały czas. Przez to też zyskują klienci, którzy wiedzą z czym maja do czynienia, jak również producenci, ponieważ ich produkty są kupowane przez klientów.
Istnieje tak właściwie bardzo dużo certyfikat >> certyfikat scców, przez które wiadomo, że konkretny produkt jest tym, który jest wart zaufania. Jednym z bardziej znanych certyfikat >> iso ts 16949ów oraz znaków jakości jest Iso 50001 . To dość nowa, międzynarodowa norma, która odnosi się do systemu zarządzania energią. Jest opracowana na podstawie europejskiego standardu EN 16001. Norma posiada zastosowanie dla każdej organizacji i to niezależnie od lokalizacji, jak też wielkości albo branży. Szczególnie bierze pod uwagę przedsiębiorstwa, które stosują procesy energochłonne albo wypuszczają duże ilości gazów cieplarnianych. Odpowiedzialne zarządzanie energią jest niezwykle ważnym elementem wizerunku firmy. W ciągu ostatniej dekady w naszym kraju nastąpiły wielkie postępy w zakresie efektywności energetycznej. Coraz większa ilość organizacji już aktualnie pełni ważną rolę w zwalczaniu efektu cieplarnianego, jednocześnie minimalizując własne wydatki w wyniku oszczędności energetycznych. Inną liczącą się normą jest certyfikat Globalgap. To odpowiedź na wciąż wzrastające wymagania klientów. Podstawowym celem takiego systemu jest zagwarantowanie bezpieczeństwa produkowanej żywności w gospodarstwie. Zadanie tego rodzaju jest realizowane poprzez gospodarowanie o charakterze zrównoważonym, zgodnie z Kodeksem Dobrej Praktyki Rolniczej.

Certyfikat

Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com

Produkty które takim kodeksem objęte muszą spełniać określone założenia.

Nawozy powinny być stosowane w optymalnych dawkach, dobrze by było to w oparciu o badanie próbek gleby oraz zapotrzebowanie roślin na składniki odżywcze. Muszą być składowane w sposób, jaki gwarantuje niedopuszczenia do skażenia wód gruntowych. Jakość produktu natomiast potwierdzają między innymi analizy pozostałości środków ochrony roślin, które powinny być przeprowadzone przez specjalizujące się w takich badaniach laboratorium.