Szukamy wózków widłowych

Dla klientów, którzy chcieliby nabyć wózki widłowe Poznań to miasto, w którym znajdziemy łatwo dużą liczbę serwisów trudniących się sprzedażą tych urządzeń. Do wyboru mamy szeroki asortyment wózków zarówno nowych, jak i używanych. Zależnie od indywidualnych wymagań klienta są to wózki spalinowe (benzynowo-gazowe oraz z silnikiem Diesla) lub elektryczne.

wózek widłowy

Źródło: flickr.com

Do wykonywania prac w trudnym terenie oferowane są także wózki terenowe. Oprócz standardowych wózków widłowych czołowych w ofercie znajdują się również wózki paletowe – używane powszechnie w sklepach wielkopowierzchniowych, wózki platformowe, które mogą być dobrą alternatywą dla drabin w różnego typu magazynach, czy wózki podnośnikowe. U sprzedawców wózków widłowych możemy również znaleźć wszelkiego rodzaju osprzęt do tych pojazdów, a także części zamienne i opony.

Wielu dealerów prowadzi także serwis wózków widłowych Poznań, podobnie jak cała Wielkopolska oferuje również takie usługi. Serwisanci wykonują najczęściej swoje usługi u klienta, z reguły w krótkim czasie. Czasem jednak mamy do czynienia z poważniejszą usterką, która wyeliminowuje z użytkowania wózek na czas dłuższy lub powoduje, że trzeba odtransportować wózek do specjalistycznego warsztatu. Przy tego typu problemach wielu serwisantów oferuje wózki zastępcze na czas naprawy naszego sprzętu. Do standardowych usług serwisowych możemy zaliczyć przeglądy techniczne i konserwatorskie, naprawy podzespołów mechanicznych i elektronicznych, wymianę opon i kół. Każdy wózek powinien mieć ważny odbiór przeprowadzony przez Urząd Dozoru Technicznego. Gros serwisantów świadczy również usługi mające na celu przygotowaniu wózka do takiego odbioru. Do takich usług można zaliczyć przygotowanie dokumentacji rejestracyjnej, przygotowanie wózka we właściwym stanie technicznym oraz odbiór (zobacz odbiór tonerów sopot) wózka w obecności inspektora Urzędu Dozoru Technicznego. Każdy punkt serwisowy świadczy też wszelkiego rodzaju doradztwo techniczne oraz porady na temat użytkowania wózka.

Aby móc obsługiwać wózek widłowy, trzeba mieć ukończony kurs na operatora wózków jezdnych z napędem silnikowym. Aby znaleźć miejsce, w gdzie możemy zrobić taki kurs, wystarczy w Google wpisać hasło kurs na wózek widłowy Poznań, jeśli np. jesteśmy mieszkańcami Poznania lub okolic. Ośrodki zajmujące się szkoleniem kursantów wydają uprawnienia do obsługi wózków obowiązujące na terenie całej Polski, a także uprawnienia unijne ważne na obszarze Unii Europejskiej. Wziąć udział w tego typu kursie może każdy, kto jest pełnoletni oraz ma ukończoną szkołę podstawową.