Co to są odbojnice oraz w których miejscach się je instaluje?

Co to w ogóle jest odbojnica? Krótko mówiąc są to tego typu części, które są w postaci bali albo pionowych belek. Tego typu odboje są zawieszone na murach albo na narożnikach i w tego typu właśnie formie można je zazwyczaj napotkać w obiektach użyteczności publicznej.
Takie miejsca to chociażby ośrodki czy też parkingi podziemne wybudowane na większej części nowopowstałych osiedli.

Równie często można by spotkać odbojnice w galeriach handlowych lub w hotelach czy w szkołach.http://www.autolawety.pl/ zabudowy pojazdów dostawczychTo jednak nie jest jedyny przykład użycia tego typu składników – więcej na temat odbojnic trochę niżej. Podstawową rolą odbojnic przemysłowych jest naturalnie ochrona ścian i narożników w przestrzeniach, w których są one zwłaszcza podatne na uszkodzenia mechaniczne wynikające z przemieszczania znacznych gabarytowo i zwłaszcza ciężkich przedmiotów. Tam, gdzie niebezpieczeństwo tego rodzaju bywa często, montaż relatywnie tanich w zakupie odbojnic jest o wiele bardziej opłacalny, niż konieczność odnowienia ścian. Jak odbojnice ochraniają ścianę lub inne części?
oświetlenie

Autor: Normstahl
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/ssd_topclassic_eurodekor_bright_0707.jpg
Otóż tutaj należałoby się pochylić nad konstrukcją tego typu zabezpieczeń. Wszystkie odbojnice są wyposażone w amortyzator, który bardzo skutecznie przyjmuje całą siłę wywołaną przez uderzenia nawet niezwykle ciężkimi przedmiotami. Po paru momentach odbojnice powracają do swego pierwotnego kształtu, a w takiej sytuacji osłaniany element pozostaje nieporuszony. W halach magazynowych odbojnice mogłyby także posłużyć jako elementy wytyczające trasy komunikacyjne. Bardzo często są stosowane również jako zabezpieczenia regałów. Natomiast przemysłowe odbojnice do urządzeń mają za zadanie ochraniać sprzęt przed przypadkowymi uszkodzeniami czy też wgnieceniami albo zarysowaniami.

Obecnie, wspomniane elementy oferowane są w bardzo dużym wyborze kolorów i modeli, dzięki czemu można by łatwo dobrać kolor farby, jakim zostały pomalowane do koloru ściany, na której będą przymocowane. Wybór takich odbojnic pozwala na utrzymanie jedności designu w danym miejscu, co ma ogromny wpływ na estetykę.