Solidna instalacja jedynie z blach marki Hardox

Dobrze znane w całej branży metalurgicznej towary marki Hardox to unikalne połączenie twardości i trwałości. Dzięki nim można projektować niezbyt masywne, ale bardzo wytrzymałe na nacisk konstrukcje, które mają najwyższą wydajność i żywotność użytkowania. Wiele spółek postawiło na tę markę, bo ma dobrą renomę i ugruntowaną pozycję w branży metalurgicznej.

Gięcie profili stalowych

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego, jaką rolę będą wykonywały końcowe elementy w danej konstrukcji lub maszynie, firma użyje odpowiedniego gatunku blach. Stal cięcie stali laserem Hardox – hardox450.pl/, z której robi się blachy, jest odporna na tarcie, dzięki czemu można na niej pracować o wiele dłużej bez obaw o zużywanie się elementów maszyny, jakie są z blachy wykonane. Dodatkowo są one niespotykanie odporne na różne uszkodzenia mechaniczne, o jakie niestety w tej branży jest bardzo łatwo. Wszystkie te plusy, które posiada blacha trudnościeralna sprowadzają się do jednego wspólnego mianownika – zwiększonej efektywności pracy za sprawą maszyn, jakie zostały wykonane z ich wykorzystaniem.

Maszyny są wydajniejsze, bardziej trwałe, pojawia się mniejsza liczba problemów, co sprawia, że przerwy w pracy są zdecydowanie rzadsze. Serwisowanie usterek lub wymiana danych części to zwykle dość droga sprawa. To właśnie ten to powoduje, że kluczowe komponenty maszyn, jakie są używane w przemyśle ciężkim, najczęściej są produkowane właśnie z tego solidnego materiału. Blacha ze stali konstrukcyjnej jest blachą o zwiększonej wytrzymałości. Za sprawą swoich właściwości daje gwarancję długoletniego, bezawaryjnego użytkowania wykonanych z niej części i konstrukcji.

Stal Hardox charakteryzuje się dobrą ciągliwością. Używa jej się dokładnie tam, gdzie działają wysokie temperatury. Inny typ blachy – blacha ze stali czarnej – ma zastosowanie zwłaszcza w ślusarstwie i w branży budowlanej. Jest także używana w tych miejscach, w których liczy się solidność i wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Blacha trudnościeralna, przy swojej wytrzymałości, jest też stosunkowo łatwa w obróbce. Firma, w której zamawiamy niezbędne elementy w danej maszynie, może dosztukować je dla nas na zamówiony wymiar, wykonać w niej otwory zgodnie z rysunkiem technicznym lub innym projektem, zagwintować ją, frezować, giąć w dowolne kształty i zwijać (na przykład w rynienki czy rury).