Oświetlenie na stanowisku pracy posiada ogromny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i samopoczucie.

Egzystowanie obecnie nie byłoby realnie możliwe bez oświetlenia elektrycznego. Wykorzystuje się je coraz dłużej i częściej. W związku z tym urządzenia oświetleniowe powinny spełniać coraz większe wymogi określane w zakładach przemysłowych. Rozsądne cele zakładów pracy, coraz wyższe ceny energii a także zmieniające się prawo, pociągają za sobą potrzebę stosowania coraz nowszych technologii oświetleniowych.

Fabryka produkcyjna

Autor: KAMEERU
Źródło: http://www.flickr.com
Przepisy stawiane obiektom przemysłowym wymagają starannego wyposażenia w oświetlenie. Istotne znaczenie ma odwzorowanie kolorów, jednorodne rozświetlenie a także brak pulsowania punktów świetlnych. Zamiana nieefektownych obsad oświetleniowych na energooszczędne lampy to nie tylko zmniejszenie wydatków zużycia prądu. Nowoczesne chroniące środowisko oraz energooszczędne oświetlenie przemysłowe jest ważne w kształtowaniu warunków w miejscu pracy.

Obniżenie zużycia prądu to również korzyści dla środowiska naturalnego polegające na pomniejszonej emisji CO2. Nie od dzisiaj wiadomo, że nastrój ludzi zmienia się w ciągu dnia w uzależnieniu od dostępności dziennego oświetlenia. Dlatego tak istotne jest, aby sztuczne oświetlenie miało właściwe parametry jasności i natężenia. Szczególnie istotne jest to na miejscach wykonywania zadań przez pracowników.

oświetlenie

Autor: Ondrej Prostrednik
Źródło: http://www.flickr.com

Prawidłowo oświetlone miejsca pracy napełniają pracowników dodatnią energią, równocześnie podnosząc wydajność, mają także wpływ na prędkość i precyzyjność realizacji zadań. Wykonujący obowiązki wolniej się przemęczają, np.

Przypadły Ci do gustu notki umieszczone w tym tekście? W takim razie czytaj raport (https://glazurex.com.pl/drzwi-wewnetrzne/), który znajduje się na nowej witrynie. W nim znajdziesz dużo detali.

sprawdź trilux.com. Wystarczające światło na stanowisku pracy o właściwym natężeniu podnosi BHP i jakość wykonywanych zadań.

Lepsze parametry oświetleniowe ułatwiają lepsze wykonywanie prac i zmniejszenie ilości potknięć. Przyczyniają się również do poprawy bezpieczeństwa otoczenia a także pracowników, zmniejszenia ryzyka wypadków i absencji w pracy a także generalnej polepszenia stanu zdrowia oraz samopoczucia załogi.