Obecnie kamienne elementy do budowy domów lub wykończenia wnętrz stają się coraz częściej spotykane

Kamienne elementy wewnątrz domu raczej już dziś nie dziwią, choć jest to raczej młody pomysł.
kamień znany jest ludziom od zarania dziejów.

pudełko chusteczek

Autor: Enokson
Źródło: http://www.flickr.com
samochód - panorama

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
To przy jego pomocy pierwsi przedstawiciele naszego gatunku rozbijali różne orzechy lub przyczepiali je do kijów, by robić z nich narzędzia. Kamienne przedmioty dostrzec można na każdym kroku oraz towarzyszą naszej cywilizacji od początku. Był on używany do budowy pałaców oraz kościołów. Obecnie najczęściej używa się kamień dekoracyjny do designu wnętrz. Ludzie coraz częściej decydują się na nietypowe rozwiązania. Można dla przykładu wybrać kamienną elewację budynku od zewnątrz.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się większą ilość wiadomości na omawiany temat, kliknij tutaj, to rzeczywiście świetne omówienie (http://www.arapneumatik.pl/p-185-wylacznik-krancowy-mechaniczny-temperatura-min-25-c-TCR3MVAZ2M12-krancowka-stycznik-rotech) tego zagadnienia.

A wewnątrz można udekorować ścianę kamiennymi płytami. Zazwyczaj decydują się na taki krok ludzie, którzy mają kominek. Nie chcą, aby ściana i podłoga wokół kominka była naznaczona małymi dziurkami po iskierkach. Są też tacy, którzy chętnie wykładają kamieniem przestrzeń w kuchni. To po prostu ochrania ściany przed widocznymi odpryskami przykładowo z patelni. Najbardziej popularny kamień w Polsce to z pewnością marmur. Robimy z niego blaty kuchenne, które nigdy się nie rysują i są super wytrzymałe. Spora część rodaków decyduje się też na marmurowe nagrobki. Jest to swoistego rodzaju luksus, ponieważ marmur jest dość drogim materiałem.

Możemy również opisać granIT, który też jest kamieniem. Łatwo się go tnie i poleruje, zatem zazwyczaj używany jest do produkcji na przykład kostek chodnikowych lub grysu (stosowane do budowy dróg).