Jakie są atuty blatów kamiennych wykorzystywanych w kuchni?

Blaty są najważniejszym elementem oprzyrządowania kuchni. Spełniają one istotne role, z tego też powodu niezwykle istotne jest, aby były wykonane z porządnego oraz trwałego surowca.
Charakter roboczej powierzchni w kuchni niezwykle wpływa na estetykę pomieszczenia.

ciągnik

Autor: Aaron Volkening
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki charakterowi blatów, pomieszczenie kuchenne nabrać może oryginalności i wyrazu. Kiedy wybieramy blat do kuchni, pod uwagę bierzemy nie jedynie wygląd, ale także jego kwestie praktyczne. Najlepszy blat powinien wytrzymały być na ścieranie, zaplamienia w trakcie sprzątania i gotowania oraz wysokie temperatury. Powinien także być wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Niezwykle tanim kosztem jadalnię możemy wyposażyć w blaty laminowane. Należy jednak mieć świadomość tego, że nie jest to zakup na długi czas. Bardziej kosztowne oraz bardziej odporne są blaty granITowe lub blaty wyprodukowane z marmuru. Jeżeli interesuje Cię blat kamienny Lubin jest miastem, w którym odnajdziesz specjalistów, którzy zajmą się z przyjemnością zamontowaniem takich blatów w Twojej kuchni. Najtańsze rozwiązanie to blaty laminowane. Jednak trzeba pamiętać o tym, że nie są one najtrwalsze.

Jeśli masz ochotę zgłębić więcej faktów na opisywane zagadnienie – poczytaj tutaj (http://www.arapneumatik.pl/p-1141-pistolet-nadmuchowy-bezpieczny-z-dysza-0654-parker) wszystko, co Cię fascynuje na podobny temat.

Wśród dostępnych dziś rozwiązań można znaleźć w większym stopniu odporne surowce, którymi są marmur oraz granit.

Granit jest materiałem bardzo trwałym. Blaty wyprodukowane z tego materiału są wykorzystaniem dwóch różnych struktur. To struktura użylona oraz ziarnista. Struktura użylona blatów granitowych wyróżnia się w kuchni rzadkimi motywami oraz wzorami. Struktura ziarnista jest bardziej jednolita, więc odróżniają się tego typu blaty od siebie wielkością ziaren, które są wykorzystane. Do zalet obu takich rodzajów blatów granitowych należy odporność. Są one niemal niezniszczalne.

Niegroźne są dla nich gorące garnki, awarie mechaniczne czy też plamy. Można na nich również kroić jarzyny oraz owoce. Aby usunąć zarysowania, które powstały na tego typu blacie, wystarczyłoby wypolerować nawierzchnię.