Na co należy zwracać uwagę przy aranżacji ogródka?

Okres jesienny to dobry moment na to, aby zaplanować aranżację ogródka oraz przygotować jego projekt. W stosunkowo chłodne jesienne dni moglibyśmy utworzyć zarys projektu ogródka, zimą dopracować szczegóły, a z kolei na wiosnę od razu brać się do wykonywania wszystkich czynności.
Prawidłowo zaprojektowany ogród powinien bardzo harmonijnie łączyć się z domem, wrastać poniekąd w okolicę oraz przede wszystkim odpowiadać naszym upodobaniom.

kamery przemysłowe

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
filtr oleju

Autor: Sunny
Źródło: http://www.flickr.com
Wygodny ogródek zwiększa przestrzeń życiową wszystkich domowników, ponieważ to tam w dużym stopniu toczy się w lecie życie rodzinne, natomiast jednocześnie nie wymaga, aby każdą wolną chwilę przeznaczać na jego pielęgnację. Stosunkowo codziennym błędem jest niestety rozpoczęcie planowania i aranżowania ogródka od wizyty w jakimś sklepie ogrodniczym i kupowanie roślin. Najprzyjemniejszą czynność tworzenia ogrodu powinniśmy jednak zostawić sobie na koniec. Jeśli chodzi o to, jakiego rodzaju kwestie musimy mieć na uwadze, to musimy w pierwszej kolejności stworzyć projekt ogrodu. Ważne jest określenie potrzeb.
Należy udzielić sobie odpowiedzi na pytanie, czy bardzo lubimy spędzać czas na pielęgnowaniu kwiatów. A może trochę bardziej lubianą przez nas postacią aktywności w ogródku jest dla nas wypoczynek w naszym wygodnym hamaku z dobrą książką w ręku. Jeżeli tak, to znacznie lepiej zrezygnować z kosztownych kwietnych rabat, bardzo wrażliwych rodzajów roślin, czy też angielskiego trawnika o wysokości kilku milimetrów czy też choćby warzywniaka.

Opracowując projekt ogrodu trzeba namyśleć się nad tym, czy ogródek będzie służył jedynie nam, czy mamy w planach jakieś letnie spotkania z przyjaciółmi w grupie znajomych.

Ciekawi Cię, czym są moje źródła (http://www.lpsp.pl/)? Jeżeli tak, to wystarczy kliknąć w wskazany link i tam znajdziesz wiele interesujących wiadomości z tej dziedziny.

W projekcie ogródka warto rozpatrzyć także to, jak duży ma być taras.