Jak przechowywać jedzenie przez dłuższy okres? Prowadzisz swoją restaurację? Sprawdź, jak nie marnować żywności!

Jeżeli prowadzisz swoją restaurację, oczywiście wiesz doskonale, jak dużo jedzenia marnuje się na co dzień. Nawet jeżeli wydaje Ci się, że wszystkie porcje poszczególnych potraw masz skrupulatnie obliczone, jednakże gastronomia jest tak bardzo nieprzewidywalnym biznesem, iż właściwie każdego dnia praktycznie wszystko może wywrócić się do góry nogami. Jak sobie z tym poradzić?
Problemy z przechowywaniem jedzenia w knajpachZ jednej strony bez wątpliwości nie chcesz mówić klientom, że nie ma jakiejś potrawy, z drugiej zaś zakupienie zbyt wielkiej ilości składników, które potem mogą nie zostać wykorzystane powoduje realne straty – zdecydowanie dobrze znasz ten dylemat. Jeśli chcesz go uniknąć, musisz opracować fajny system przechowywania żywności > haccp w swojej restauracji.

Najbardziej polecanym sposobem na przechowanie żywności, który zwykle nie powoduje większych strat na jakości, z pewnością jest zamrażanie żywności. W Twojej restauracji bez wątpienia musi się zatem znaleźć zamrażarka niskotemperaturowa, dzięki której będziesz w stanie naprawdę sporo zaoszczędzić – sprawdź zamrażarkę niskotemperaturową. Jeżeli Twój kucharz będzie widział, że danego składnika jest zbyt wiele i nie zdąży go wydać przed jego zepsuciem się, po prostu włoży go do zamrażarki i nastawi odpowiednio regulator temperatury (sprawdź tutaj: temperatury). To bez wątpienia jeden z najprostszych sposobów na przechowywanie żywności.


Co więcej
Staraj się, aby Twoja karta nie była zbyt obszerna – to właściwie zawsze gwarancja świeżości żywności. Na dodatek wykorzystuj z pomysłem resztki z jednego dania do przygotowania – wtedy na pewno nic się nie zmarnuje.