Czym cechują się windy hydrauliczne, a czym mechaniczne oraz które są tańsze?

Przed koniecznością doboru właściwej windy jest postawionych wiele administratorów budynków. Wykorzystywane obecnie dźwigi są w znacznym stopniu zautomatyzowane, co zdecydowanie podnosi komfort ich eksploatacji.
Spośród niezwykle okazałej oferty obecnej dziś w sprzedaży, do wyboru są windy o napędzie hydraulicznym albo elektrycznym.

John Deere

Autor: Roadmaster2012
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu winda elektryczna napędzana jest przy pomocy silnika elektrycznego, natomiast hydrauliczna napędzana jest podobnym silnikiem, jednak położony on jest wraz z pompą w agregacie wypełnionym olejem. Przepływ oleju steruje działaniem generatora hydraulicznego. W najwyższym stopniu nowoczesne windy nie mają maszynowni – są to tzw. dźwigi MRL. To bezpieczniejsze rozwiązanie. I mogą zajmować mniej miejsca. Są też bardziej ekonomiczne w użytku i zapewniają wyższy pułap skuteczności działania. Poza tym mogłyby też gwarantować bardzo wysoki komfort jazdy. montaż takiej windy jest zdecydowanie prędszy. Innowacja opiera się na wykorzystaniu specjalnych stalowych pasów pokrytych niezwykle wytrzymałym poliwęglanem.

cena

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
tuv, iso, jakość
Zastępują one stosowane linki metalowe. Pasy są bardziej odporne i dzięki temu można zastosować nieco mniejsze motory oraz innowacyjne regulatory oraz ich częstotliwość topliwości. Tego typu napęd jest ponadto o wiele bardziej przyjazny dla przyrody. W przeciwieństwie do typowych hydraulicznych napędów, nie potrzebuje smarowania, więc nie istnieje ryzyko, że olej lub smar dostają się do szybu lub na poziomy. Windy zawierające napęd hydrauliczny są co prawda trochę mniej kosztowne, jednak są one wolniejsze oraz dłużej się na nie czeka.

Olej tłoczony w podnośniku jest relatywnie zimny i zanim się rozgrzeje, mija trochę czasu.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem myślisz, że warto jest bardziej poznać to zagadnienie, to jeszcze zerknij tutaj wywóz gruzu.

Przeskok na kolejny człon powoduje szarpnięcia. Dlatego dla utrzymania prawidłowej temperatury oleju w jego pojemniku można by zamontować grzałki.