Czy budowa domowej sieci LAN jest skomplikowana i co jest do tego konieczne?

Są czasami tego typu sytuacje, kiedy router Wi-Fi nie wystarcza, więc do budowy niewielkiej sieci LAN niezbędne są także inne urządzenia.
Może to być dla przykładu adapter PLC lub repeater.

Stworzenie tego typu sieci nie jest niczym skomplikowanym. Niełatwo z kolei wyobrazić sobie nowoczesny dom bez żadnego dostępu do internetu. Dla przykładu telewizory z funkcją Wi-Fi, komputery, tablety albo wreszcie smartfony. Wszystkie takie urządzenia, które bez dostępu do internetu wiele tracą a razem z tym tracą także i ich właściciele. A przecież konstrukcja nieskomplikowanej rodzinnej sieci LAN jest niezwykle prosta. Chociaż jeszcze kilka lat temu ponad 67% gospodarstw domowych posiadało już dostęp do globalnej sieci, to wciąż w zestawieniu z innymi państwami europejskimi jesteśmy niestety jeszcze daleko w tyle.

Jeśli omawiany tutaj wpis zajął Cię i masz ochotę na więcej, to zapewne spodoba Ci się link do witryny ogrodzenia żaluzjowe, gdzie znajdziesz sporo treści.

Przeszło 90% użytkowników używa sieci w domu, to przedstawia to dość znaczną ilość tych, którzy posiadają w domu jakikolwiek dostęp do internetu.

ekologia

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Każdy człowiek, który posiada np. laptop i szybkie łącze internetowe na pewno korzysta też z innego typu urządzeń i z przyjemnością skorzystałyby z zasobów internetowych albo z domowej sieci LAN. Założenie małej sieci typu Local Area Network z dostępem do internetu nie jest dużym wydatkiem, a koszt ten można by rozdzielić nawet na kilka etapów. W zamian uzyskamy przykładowo scentralizowaną sieć LAN z odpowiednio dużym poziomem ochrony, możliwość korzystania z internetu, możliwość wymiany danych pomiędzy pojedynczymi urządzeniami oraz choćby dostęp do domowych zasobów zdalnie.

Działanie domowej sieci LAN moglibyśmy oprzeć o pojedyncze urządzenie, które będzie spełniać funkcję routera, tzw. swITch-a, punktu dostępowego do sieci W-iFi i zagwarantuje zabezpieczenie przed atakami spoza sieci.