Co znaczą cyfry w symbolach zamieszczonych na wszystkich plastikowych pojemnikach?

Każdego dnia jesteśmy otoczeni mnóstwem produktów wytworzonych z tworzyw sztucznych. Można by nawet stwierdzić, że jesteśmy zależni od takiego tworzywa.

Nie każdy rodzaj plastiku jest niebezpieczny dla zdrowia, jednak warto wiedzieć, które nie mogą mieć kontaktu z pożywieniem, a których korzystniej byłoby zupełnie unikać.
żwir

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
komfort

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety odpowiedź na pytanie dotyczące kwestii, czy możemy wyeliminować z naszego życia wszystkie towary stworzone z tworzyw sztucznych, brzmi: „chyba nie”, ponieważ niemal wszystko wokół nas jest wykonane z tworzyw sztucznych. Od pojemników różnorodnych produktów spożywczych, plastikowe nakrętki tubki pasty do zębów, pokręteł w kuchence czy też na klawiaturze laptopa kończąc. Niestety czasy, gdy oferowana żywność była w papierowych torebkach, zaś mleko lub śmietana sprzedawana była w wykonanych ze szkła butelkach, minęły już dawno. Dzisiaj wszędzie jakieś towary są sprzedawane w pojemnikach wykonanych z plastiku.
Należałoby uświadomić sobie, jak bardzo plastik może być niebezpieczny dla zdrowia.

Następna witryna, która ma wiadomości na ten temat da Ci szansę, by poszerzyć znajomość rzeczy. To istotne, zatem idź tutaj wywóz odpadów i wyczytaj dużo szczegółów.

Należy dokładnie przyjrzeć się wszystkim pojemnikom, ponieważ posiadają one symbol graficzny w formie trójkąta. Jest umiejscowiony na spodniej części pudełeczka. W centralnej części tego symbolu jest cyfra od 1 do 7. Znaczy ona z którego tworzywa jest wyprodukowane to opakowanie oraz czy faktycznie jest to dla nas bezpieczne.

01 oznacza PET, 02 to tworzywo o nazwie HDPE, 03 to PVC, cyfra 04 oznacza LDPE, 05 to PP, natomiast 06 PS. Oznaczenie 07 oznacza jakiś inny plastik. Dobrym rozwiązaniem by było choć jeden dzień w tygodniu nie kupować produktów w pojemnikach wykonanych z plastiku.