Czy sami moglibyśmy przeprowadzić odnowienie aluminiowych felg?

Nie możemy sami efektywnie naprawić felgi, lecz w domowym zaciszu możemy ją pomalować. Jeżeli jednak nie potrafisz zrobić tego na własną rękę mógłbyś zlecić to specjalistycznej firmie.

malowanie aluminium

Źródło: pixabay.com
Rzadko posiadamy w garażu dostęp do specjalistycznych sprzętów Lakierniczych. Zastrzeżone jest to chyba dla fanatyków odnawiania felg.

Opublikowany artykuł Ci się spodobał? To odwiedź serwis wywóz śmieci białołęka, a odnajdziesz więcej podobnych danych, które także będą ciekawe.

Prostym sposobem, w który możemy osiągnąć zadowalające efekty, jest tu użycie sprayu. Malowanie wykonanych z aluminium felg sprayem, jest to prędki i łatwy sposób, aby poprawić ich prezencję. Kiedy bierzemy się za pomalowanie alufelg samodzielnie, to musimy zdemontować opony przed malowaniem. Należałoby założyć wtedy zestaw zastępczy lub udać się na demontaż opon do miejscowego wulkanizacyjnego zakładu. Czyszczenie felg własnym sposobem, to wykorzystanie węża ogrodowego, karchera lub szczotki. Jeśli brud będzie mocno przylegać, wtedy można wykorzystać markowy czyszczący preparat do felg. Gdy felgi już będę lśniły, w takiej sytuacji można by przejść do następnego etapu, którym jest szlifowanie felg. Odpowiednie szlifowanie wykonanych z aluminium felg spowoduje, że nałożony lakier na powierzchni felg będzie się na takich felgach dobrze trzymał.

monitoring

Autor: NASA Goddard Space Flight Center
Źródło: http://www.flickr.com
Szlifowanie felg załatwi sprawę drobnych rys, ale nie rozwiąże problemu wgnieceń na feldze oraz jej uszkodzeń. Renowacja felg mogłaby być wykonana przez nałożenie szpachli do felg. Pamiętać o tym trzeba jednak, że szpachla wypełniająca do felg musi być nakładana z nadmiarem, gdyż będzie następnie zeszlifowana. Kiedy szpachla do felg wyschnie można by przystąpić do kolejnego etapu szlifierki. Tu zaczynamy szlifowanie od papieru o gradacji 600 a kończymy na papierze o gradacji w granicach 1000. Dzięki takiej czynności powinniśmy otrzymać równą oraz gładką powierzchnię bez wgnieceń oraz rys. Zabezpieczenie felg wykonanych z aluminium przed malowaniem jest bardzo ważne dlatego, aby nie ubrudzić całego ogumienia.

Gdy wykonujemy malowanie felg za pomocą sprayu, musimy sprawdzić wcześniej w jaki sposób farba będzie się zachowywać na feldze. Do czynności tego typu jak malowanie aluminium lepiej jest kupić spraye bardziej kosztowne znanych firm.