Zdrowa folia? Czy jest to możliwe?

Oznaczenia kartonów

Odpowiednie pakowanie żywności jest dziś istotne w procesach logistycznych, ponieważ pozwala na błyskawiczny i dokładny załadunek.

W zależności od artykułów, które chcemy opakować, musimy wytypować właściwe maszyny pakujące. Aktualnie na rynku znajduje się bardzo dużo wytwórców sugerujących sprawdzone rozwiązania, zaadoptowane do określonych produktów i potrzeb.

W takiej sytuacji warto skorzystać z podpowiedzi ekspertów, którzy popierają swoje umiejętności poprzez wieloletnią praktykę. Tak samo istotna jak marka samej firmy jest odpowiednia jakość opakowania towaru, koszty maszyn, jak także wartość oferowanej serwisu posprzedażowego. Odpowiednio przygotowany zespół potrafi dostosować najodpowiedniejsze rozwiązanie zgodne z naszymi przewidywaniami. Właściwa konfiguracja dostosowana do metody pakowania artykułów, to gwarancja zachowania jego właściwości.

Maszyny pakujące z dużym powodzeniem sprawdzają się w opakowywaniu produktów z takich branż jak: produkty medyczne, cement, Eko-groszek, sól sól drogowa worki drogowa, chemia budowlana. Maszyny o wysokiej jakości umieją wykonywać pracę w różnych warunkach atmosferycznych, spełniają unijne zapisy prawne, a przed odbiorem przechodzą długą listę złożonych prób. Obok maszyn pakujących, wzięciem cieszą się folie stretch. Jest to użyteczny i przy tym jeden z bardziej dostępnych sposobów, zwykle stosowany do kompresji palet, dzięki czemu zabezpiecza bagaż przed przesuwaniem się i uszkodzeniem. Możemy wyodrębnić podstawowe gatunki foliowania: ręczne i maszynowe. Pakowanie przy pomocy takich sposobów sprawia, że produkty pozostają nieuszkodzone do momentu rozpakowania ich przez konsumentów, a równocześnie są bardzo łatwe w użyciu. Duża zaletą podobnych folii jest opcjonalna długość i grubość, jaki można zlecić u producenta, a także duża odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Kolejnym gatunkiem opakowania stosowanego przy pakowaniu produktów spożywczych, w szczególności produktów przechowywanych w zamrażalnikach i towarów przemysłowych jest poliolefina. Niewątpliwym atutem pakowania przy pomocy tej termokurczliwej folii jest jej bezpieczeństwo dla zdrowia. Fani ochrony środowiska również będą usatysfakcjonowani, ponieważ poddaje się kompletnej biodegradacji. Jest łatwa w użyciu, a dzięki swojej przezroczystości umożliwia szczegółową prezentację już zapakowanego produktu. Najczęściej stosowanym gatunkiem poliolefiny jest poliolefina z perforacją lub nadrukiem. Ta pierwsza wykorzystywana jest przy pakowaniu wypieków, a ta druga, bardzo silna i niezmywalna, jest tworzona na specjalne zamówienie kupującego.

Same pakowanie to nie wszystko. Liczy się także bezpieczne przeprowadzenie całego procesu. W tym pożyteczne są wiązarki. Wiązarki do paczek możemy sklasyfikować na automatyczne, półautomatyczne i ręczne. Ta bardzo poręczna maszyna zamyka procedurę pakowania, pozwalając szybkie przewiązanie kartonu taśmą, zgrzanie jej z nim, a następnie oderwanie pozostałej ilości. Obecnie zastosowania wiązarek mają szeroki zakres: umieją zespalać przewody elektryczne, a także pręty stalowe.