Wytwarzasz jakieś towary? Zobacz, jakim sposobem zdołasz udoskonalić działanie swego zakładu!

Wszelki biznesmen czynny w przemyśle wie, jak kluczowe jest wychwytywanie wadliwych tworów i usuwanie ich z taśmy produkcyjnej. Tym więcej zdaje sobie sprawę, jak rewelacyjnie byłoby w ogóle minimalizować szkody wypływające z produkcji tandetnych towarów.

firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
W przemyśle szerokie zastosowanie posiadają systemy wizyjne (świetny artykuł).

Zaintrygował Cię tego typu artykuł? Jeśli tak, to tutaj także znajduje się świeża wiadomość (https://motoargo.pl/pol_m_Nadwozie-i-jego-elementy-do-Motocykli-Skuterow_Bagazniki-336.html), która z pewnością będzie Ci odpowiadać.

Nazywane są w inny sposób wizją przemysłową. Są to zestawy kamer, oświetlaczy, procesorów i innych wspierających sprzętów, których obowiązkiem jest wyszukanie danych o niepoprawnie wytworzonych wytworach oraz przetworzenie tych danych w taki sposób, by wyeliminować je z linii produkcyjnej. W zależności od jakości kamery i mocy obliczeniowej komputera wykonalne jest pomiar w ten sposób np. koloru, kształtu, faktury czy położenia danego obiektu. Zsynchronizowanie takiego układu z robotami przemysłowymi pozwala niemal natychmiast reagować na zasygnalizowane błędy.

W polskich warunkach wizji przemysłowej używa się przede wszystkim do inspekcji. Tzw. wizyjna kontrola jakości pozwala na usunięcie wadliwych towarów już po zakończeniu toku produkcji . Wolno ocenić, iż jest to stosunkowo opóźniona reakcja. Jednocześnie jednak, dzięki temu da się wycofać z przepływu nawet całą partię kiepsko wykonanych towarów, nim jeszcze trafi do hipermarketów i zepsuje opinię producentowi.

W takim razie zastosowanie wizyjnej kontroli jakości powinno być już kanonem w uznanych warsztatach przemysłowych. Jest to szczególnie istotne w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym czy samochodowym.