Wykaz najchętniej stosowanych odmian przenośników, które znalazły zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

W celu przeniesienia różnych ładunków na niewielka odległość bardzo często stosuje się przenośniki. Ich szeroki wybór sprawia, że znalazły one swoje zastosowanie w wielu różnych gałęziach przemysłu. Co więcej, współczesne przenośniki są sprzętami bardzo nowoczesnymi, które pozwalają na spore możliwości pod względem sterowania, a jednocześnie bardzo wytrzymałe i niezawodne. Dzięki nim praca staje się znacznie wydajniejsza i szybsza, a procesy magazynowania, dystrybucji czy produkcji znacznie lepiej dopracowane.

Taśma produkcyjna

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj największym zainteresowaniem klientów cieszą się niezmiennie przenośniki taśmowe, szacuje się, że więcej niż połowa wszystkich nowo montowanych urządzeń to właśnie ta odmiana. Dedykowane są one do transportu lekkich produktów, o niedużych rozmiarach, do jakich należą między innymi materiały granulowane i sypkie, a także drobne pakowane lub workowane przedmioty. Ten rodzaj przenośników stosowany być może zarówno jako oddzielne urządzenie, jak i fragment większej linii produkcyjnej, często w połączeniu ich w większe segmenty.

Dużą popularnością również się cieszą przenośniki kubełkowe (znajdź te przenośniki tutaj), które z kolei służą do pionowego transportu rozmaitych materiałów na niekiedy znaczne wysokości. Z reguły będą to substancje sypkie, ziarniste i w większych kawałkach, lecz niektóre odmiany będą również pozwalać na transport laweta z belgii tym sposobem różnego rodzaju płynów. Takie przenośniki używane są przeważnie w przemyśle chemicznym oraz budowlanym, lecz dość często sięgają po nie również najróżniejsze zakłady z branży spożywczej. W niektórych specyficznych zastosowaniach w miejsce przenośników taśmowych znacznie lepiej się będzie się sprawdzać wersja śrubowa.

fabryka

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Przenośniki śrubowe (idź do strony o tym przenośniku) złożone są z dwóch elementów, czyli rynny o odpowiedniej długości, w jakie przesuwał się będzie materiał oraz ślimaka, odpowiedzialnego za ten przesuw. Ta odmiana przenośników niezastąpiona będzie w wielu różnych gałęziach przemysłu, na przykład bardzo chętnie korzysta z niej przemysł budowlany, chemiczny i spożywczy.