Triumf polskich odlewni

W branży motoryzacyjnej, przemysłowej lub maszynowej nadzwyczaj istotne są produkty, jakie wyrabiane są techniką obróbki cieplnej.

Części do konstrukcji zazwyczaj nie mogą być wyrobione inną techniką niż przez wyżarzanie].

Odlewy

Źródło: www.alwro.com.pl

Wyżarzanie to technika, za pomocą, której materiał nagrzewany jest do właściwej temperatury, potem następuje stopniowe jego wystudzanie. Te zabiegi powodują, że materiał prawie całkowicie równa się ze stanem równowagi. Takiego rodzaju obróbka cieplna (zobacz hartowanie indukcyjne) metali stosowana jest w różnorodnych temperaturach. Wylicza się między innymi wyżarzanie, jakie ujednorodnia materiał. Nagrzewanie występuje pomiędzy 1000 a 1200 stopni. Innym jest wyżarzanie zupełne. Jest to nagrzewanie pomiędzy 30 a 50 stopni w celu zmniejszenia twardości żeliwa. Typów wyżarzań jest sporo i każdy z nich ma inne zastosowanie.

Tego rodzaju procesami trudnią się profesjonalne odlewnie. Na terenie kraju jest ich niewielka ilość. Oferują zazwyczaj wyrabiane odlewy z metali żelaznych, ale dzięki nowoczesnym rozwiązaniom za pomocą ciśnienia w ofercie są również odlewy z tworzyw nieżelaznych takich jak stopy miedzi bądź aluminium.

Odlewnie w Polsce mają swoich klientów nie tylko na terenie kraju, ale również we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Zainteresowanie ich stało się osiągalne dzięki świetnej jakości proponowanych produktów i atrakcyjnej historii przedsiębiorstw oferujących odlewy. Również liczne nagrody i zdobyte certyfikaty umożliwiły nie tylko zaistnieć na rynku europejskim, lecz także zaprowadziły do długofalowej, wciąż rozwijającej się współpracy.

Nasze zakłady tej dziedziny zasłynęły z tworzenia doskonałej jakości wyrobów, następnym atutem są często innowacyjne, własne technologie, które zostają chronione prawnie. Coraz powszechniej też firmy zajmujące się tego rodzaju produkcją tworzą procesy wytwórcze z nastawieniem na ochronę środowiska, stając się dzięki temu aktywnym działaczem na rzecz ekologii.

Aby odlewnie wciąż mogły być modernizowane powstały liczne Stowarzyszenia reklamujące ich działania na terenie całej Europy. To one właśnie zapewniają właściwą promocję producentów.

Źródło: Alwro S. A.