Przechowywanie ziaren wymaga posiadania porządnego elewatora, a za ich oczyszczanie odpowiada wyspecjalizowana czyszczalnia do ziarna

Przechowywanie ziarna nie jest prostą sprawą. Wpierw należy je porządnie oczyścić, a potem umieścić w miejscu, gdzie będzie zabezpieczone oraz nie narażone na kaprysy pogody. Całe szczęście, że farmerzy mają do dyspozycji innowacyjne zdobycze techniki.

Jeśli chcemy, aby ziarno, które mamy zostało wstępnie wyczyszczone, to najlepszym rozwiązaniem może być tak zwana czyszczalnia sprawdź tutaj asm technology czyszczalnia do rzepaku do ziarna. Jest to urządzenie, sprawiające, iż wszelkie nasiona zbóż, kukurydzy i roślin strączkowych zostaną oczyszczone z najróżniejszych zanieczyszczeń cięższych i lżejszych. Porządna czyszczalnia do ziarna sprawi, że wyeliminujemy przykładowo: kurz, nasiona chwastów oraz mniejsze kamienie. Takie rozwiązanie będzie znakomite dla małych gospodarstw rolnych oraz dla dużych zakładów albo stacji hodowli roślin – pełen raport.
konsument

Autor: Gytizzz
Źródło: http://www.sxc.hu
Później trzeba odnaleźć miejsce, by te nasiona magazynować. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem są silosy płaskodenne. Ich zadaniem jest przetrzymywanie ziaren zbóż i roślin strączkowych. Z reguły zrobione są ze stali falistej, co powoduje, iż są wytrzymałe oraz bardzo dobrze spełniają swoje zadanie. W Internecie funkcjonuje wiele firm, które oferują silosy płaskodenne. Starczy uruchomić wyszukiwarkę oraz wpisać właściwie hasło, aby otrzymać wiele przydatnych rezultatów. Dobrze będzie porównać ceny, aby znaleźć najlepszą ofertę dla siebie – silosami płaskodennymi.

Trzeba mieć w pamięci, że każdy silos może mieć dodatkowe wyposażenie – może to być na przykład drabina wewnętrzna lub wentylator napowietrzający i cyfrowy system pomiaru temperatur.