Popularne zastosowanie profili ze stali.

Rozwój przemysłu jaki widzimy już od blisko dwustu lat, sprowokował daleko idące przemiany w każdej dziedzinie życia człowieka. Dzięki nowym maszynom i projektowaniu nowych materiałów okazało się szybko, że potrafimy zbudować niemal wszystko – od różnorodnych pojazdów, przez wysokie budowle po komputery. Warto jednak pamiętać, że najbardziej niedoceniane, a powszechnie wykorzystywane proste elementy są dla zewnętrznego obserwatora niewidzialne, a nawet kiedy je użytkujemy, robimy to bezwiednie. Do takich elementów należą z pewnością profile stalowe, które są potrzebne do powstania zarówno prostych konstrukcji w domach, jak również do zbudowania monumentalnych fabryk.

rura

Autor: Internet Archive Book Images
Źródło: http://www.flickr.com
Z profilami stalowymi zetknął się chyba każdy, kto przeprowadzał w swoim mieszkaniu solidniejszy remont – to właśnie one są podstawą wszelkich podwieszanych sufitów czy ścianek działowych. Bez wątpienia kupując profile zorientowaliśmy się, że na rynku pojawia się kilka ich najważniejszych rodzajów, które pozwalają na postawienie dowolnej niemal konstrukcji.

Do niezaprzeczalnych zalet omawianych profili, zwłaszcza w zastosowaniu domowym, zalicza się niewielka waga, co w zestawieniu z dużą wytrzymałością pozwala na łatwe i nie przysparzające kłopotów budowanie kolejnych konstrukcji. Poza tym profile (zobacz szlifowanie nierdzewki) można bez trudu łączyć, zwykle przez spawanie lub stosowanie wierceń – kliknij!

Poza użytkowaniem w budownictwie bardziej wytrzymałe i ciężkie profile stosuje się do budowy wszelkiego rodzaju konstrukcji mających służyć do transportu, jak np. ramy przyczep. Jeśli przyjrzymy się rodzajom przyczep dostrzeżemy, jak solidne materiały muszą być stosowane podczas budowania najcięższych modeli, które utrzymują nacisk kilkudziesięciu ton. Przytoczony przykład znakomicie ukazuje szerokie możliwości stosowania profili stalowych, które świetnie sprawdzają się (dzięki pokryciu antykorozyjną powłoką) w każdych warunkach atmosferycznych.

Profile produkowane ze stali są jednym z najczęściej użytkowanych elementów przy konstrukcji różnego typu elementów – zarówno takich, które mają zastosowanie w przemyśle, jak i w domu. Do fundamentalnych atutów przedstawianych profili należy też z pewnością właściwy stosunek ceny do jakości i bardzo wysoka wytrzymałość.