Pomysły na czas wolny. Jak zapewnić dobry czas dzieciom

Na wakacje nasze dzieci czekają z utęsknieniem przez cały okres szkolny. Wytrwale wypełniają swoje codzienne obowiązki. Odrabiają zadania domowe, piszą skomplikowane sprawdziany, zdają testy i próbują się odpowiednio zachowywać. W domu również starają się nam pomagać. Dwa miesiące absolutnej wolności na pewno im się należą. Warto jednakże postarać się o to, by ten wolny czas był dobrze wykorzystany. Nie dopuśćmy do takiej sytuacji, gdy nasze dziecko siedzi cały dzień przed komputerem. Oczywiście, w naszych czasach zupełne odizolowanie od tego urządzenia jest niemożliwe, ale trzeba ten proces kontrolować.

autobus niebieski

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Duże problemy w tym temacie mają rodziny, które funkcjonują w większych miejscowościach. Dzieciaki nie widzą dla siebie innych pomysłów, jak jedynie bezproduktywne gapienie się w ekran. My powinniśmy pokazać naszym dzieciom, że są pozostałe, dużo przyjemniejsze sposoby spędzania wakacji. To prawda, że dzieci, które wychowują się na wiosce mają dużą przestrzeń do zabawy. Ale duże miejscowości to z kolei mocniej rozwinięta propozycja kulturalna dla młodzieży. Dlatego sprawdźmy, jakie niebanalne zajęcia odbywają się w naszym mieście. Wiele dzielnic oferuje dzieciom półkolonie – czytaj to. Są to warsztaty dla wszystkich dzieciaków, które z różnych przyczyn nie mogą nigdzie pojechać na wakacje. Pod okiem doświadczonych nauczycieli nasze dzieci są w stanie wziąć udział w wielu rozwojowych zajęciach, jak również przyjemnie spędzić wakacje – (domki letniskowe) z innymi dziećmi.

Również sami możemy zrobić dzieciakom frajdę i zabrać je na wycieczkę w jakieś ciekawe miejsce. W końcu nasza ojczyzna jest pełna zabytkowych miejscowości, które warto zobaczyć. Sprawdźmy, które firmy w naszym mieście proponują wynajem busów. Wtedy możemy zorganizować osiedlową wyprawę lub zabrać wszystkich znajomych.


Wyświetl większą mapę

Autokary Kraków nie są takie drogie, a kiedy rozdzielimy się opłatami z innymi rodzicami, wyjdzie o wiele taniej. Ciekawą ofertę można znaleźć ważny link. Taka eskapada to ogromna frajda dla naszych dzieciaków. Warto sprawić im taką radość. Sami pewnie też miło spędzimy czas w taki sposób.